Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VOLBA PREZIDENTA

  Očekává se rekordní volební účast

  04.01.2018 02:00 / politika google+ twitter facebook

  Zájem o voličské průkazy je letos větší než při minulých prezidentských volbách. Ukazují to údaje za první tři pracovní dny, kdy si lidé mohli průkazy vyřídit. Očekává se proto velký zájem o volby. Lhůta pro osobní vyzvednutí průkazu končí až 10. ledna.

  Volby lupa
  Zájem o voličské průkazy je nečekaně velký | Česká televize

  Voličské průkazy úřady vydávají od 28. prosince. Během prvních tří pracovních dnů již bylo vydáno výrazně více lístků než před minulými prezidentskými volbami.  

  Voličský průkaz je možné vyřídit i přes internet
   

  Na osobní podání žádosti o voličský průkaz zbývá už jen týden. Největší nával proto úřady teprve očekávají. „Vzhledem k tomu, že o vydání voličského průkazu je možné zažádat do středy 10. ledna 2018, očekáváme největší zájem o volební průkazy v tomto týdnu. Příslušné pracoviště má proto otevřeno i mimo běžné úřední dny, tedy od pondělí do pátku,“ řekla pro Českou televizi mluvčí Prahy 12 Olga Novotná. Podobná situace je přitom i v dalších městech. 

   

  Podání žádosti může voličům ulehčit mobilní aplikace Hlídač Státu, která umí žádost připravit. Následně ji stačí pouze vytisknout a doručit na příslušný úřad. Při loňských volbách do Poslanecké sněmovny aplikaci nebo stejnojmennou webovou stránku využilo necelých osm tisíc lidí. Tentokrát je zájem téměř dvojnásobný. „Celkem si voličský průkaz vygenerovalo více než 12 000 lidí, počet ale prudce roste každou hodinu. Jen od 1. ledna do 2. ledna si voličský průkaz vygenerovalo přes 3000 lidí,“ uvedl pro Českou televizi zakladatel serveru Hlídač Státu Michal Bláha.

   

  Formulář je možné zaslat písemně, nebo přes datovou schránku, případně vyřídit osobně na příslušném úřadu. Úředníci pak voličský průkaz buď zašlou na uvedenou adresu, nebo předají osobně.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...