Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PODVOD NA CHLAPY

  Zdechovský: Zrůdný podvod s pozitivními těhotenskými testy kvete i v Česku

  02.01.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Způsobů, jak vydělat peníze, existuje bezpočet. Jeden ale zvláště odporný se nyní šíří jako návod po internetu. Zní: Vyspěte se se ženatým mužem a za pár dní mu pošlete pozitivní těhotenský test a předstírejte, že jste těhotná... Tento podvod se už šíří i v České republice, upozornil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

  Zdechovský Tomáš lupa
  Tomáš Zdechovský upozornil na podvod s těhotenskými testy, který se šíří i v Česku | Archiv

  Na známé americké stránce Craigslist můžete například nalézt inzeráty nabízející těhotenské testy. V článku Florida Woman Sells Positive Pregnancy Tests on Craigslist and Makes $200 a Day (Floridská žena posílá pozitivní těhotenské testy na Craigslist a vydělává 200 dolarů denně), který vyšel v deníku Independent, se můžeme dočíst o případu, kdy si jedna paní či slečna udělala z těhotenských testů doslova živnost a „nejede“ v tom sama. Podvodnice si prodejem testů dokáže denně vydělat 200 dolarů. Říká, že testy prodává, aby si vydělala na vysokoškolské školné. „Když dělám bakaláře a potřebuju peníze na studium, nebyla to pro mě složitá volba,“ říká studentka o způsobu, jak si vydělává peníze. Za jeden test si účtuje 30 dolarů a zákaznic se samozřejmě vůbec neptá, na co chtějí zakoupený test využít.  

  Vydělávat na předstírání těhotenství je zvrhlé. Zlatokopky se tak snaží z mužů vyloudit peníze na fingovaný potrat, podotkl europoslanec Tomáš Zdechovský.
   

   

  Testy prodávané zmíněnou studentkou patří zřejmě k těm levnějším. Autorka zmíněného článku na britském deníku Independent si dala tu práci a vyhledala testy v New Yorku. Zjistila, že se pohybují ve výši 25 – 40 dolarů. Vše samozřejmě diskrétně a bez jakýchkoli dotazů, proč dotyčná test shání. Jak také jinak, že? Podvody ženám zatím prochází i v České republice, konstatoval Zdechovský. Ten se také zamyslel nad tím, proč vlastně existuje poptávka zrovna po pozitivních těhotenských testech. Existuje řada spekulací o tom, proč vlastně někdo tuhle věc potřebuje. V článku, o kterém se europoslanec zmínil, se ale píše prakticky jen o jediném konkrétnějším možném vysvětlení, resp. se odkazuje na blíže nespecifikovaný komentář na Facebooku tvrdící, že ženy chtějí, aby si partner myslel, že je těhotná, aby mohly mít nechráněný sex. "Hlavní příčina poptávky po těhotenských testech je ale v článku ze zcela neznámého důvodu ignorována. A já se ptám, proč? Myslím, že věc je celkem jasná. V drtivé většině případů se totiž nabízí jiné a mnohem prozaičtější a uspokojivější vysvětlení dávající mnohem větší smysl. Zmíněné je i na přiloženém screenshotu jednoho inzerátu na Facebooku. Prodej těhotenských testů je určený především zlatokopkám, které prostě chtějí svým předstíraným těhotenstvím vyloudit ze svých partnerů peníze na potrat," podotkl Zdechovský.

   

  Žena si podle něj pořídí test za 300 Kč a pak chce po chlapovi 6 000 Kč za potrat. "Takových zlatokopek chodí po Česku i jinde na světě stále více. Jejich bezskrupulózní chování je odporné svinstvo, které si nezaslouží nic jiného než odsouzení a zavržení. Bohužel trestní stíhání těchto žen je velmi obtížné, protože se špatně dokazuje. Nicméně už první pokusy tady jsou. A pokud se podaří první ženu stíhat a uložit jí patřičný trest, další si to určitě rozmyslí," domnívá se Zdechovský. A je třeba podle něj nezapomenout na to, že vinu nesou i prodávající. "Protože pro jejich výmluvy typu ,nestarám se o to, jak se prodaný těhotenský test využije´ není lepší a přiléhavější označení než naprosto zrůdný alibismus. Kde existuje poptávka, je také zpravidla i nabídka. A vydělávat na předstírání těhotenství je zvrhlé, ať se to někomu líbí nebo ne," dodal Zdechovský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...