Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PŘÍSTUP K INFORMACÍM

  Bartoš: Návrh ANO je ostudný

  01.01.2018 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Vláda chce v jednacím řádu Sněmovny posílit pravomoci premiéra a omezit přístup veřejnosti k informacím. To se ale nelíbí Pirátům. Předseda strany Ivan Bartoš označil návrh ANO za ostudný.

  Bartoš lupa
  Postoj ANO se Ivanu Bartošovi krajně nelíbí | Archiv

  Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) předložil návrh novely jednacího řádu vlády Andreje Babiše. Návrh má dvě jednotící linky - posílení pravomocí premiéra a omezení přístupu veřejnosti k informacím.  

  Že se bude Babiš ve vládě chovat spíše jako ředitel než jako první mezi rovnými, nás nepřekvapuje, škoda, že to odnáší i přístup veřejnosti k informacím, řekl Ivan Bartoš.
   

  Předseda Pirátů Ivan Bartoš se netají tím, že se mu předložený návrh ani trošku nezamlouvá. A do ANO se kvůli tomu neváhal hned okamžitě pustit. “Považuju za ostudu, že hnutí ANO, které postavilo svůj marketing na kritice korupce a slibech transparentnosti a otevřenosti, chce nyní utajovat, jak který ministr hlasoval. Bez toho, aby občané věděli, jak politici rozhodují, je nemohou ani hodnotit,” řekl k plánovanému zrušení jmenovitého hlasování ministrů Ivan Bartoš.

   

  Návrh dále posiluje pravomoci premiéra Andreje Babiše (ANO). Oproti vládě jako celku už nebude například o hostech na jednání rozhodovat celá vláda, ale pouze premiér. A zhorší se i srozumitelnost přijatých usnesení veřejnosti, nově je nebudou muset doprovázet vysvětlující tiskové zprávy. “Že se bude inženýr Babiš ve vládě chovat spíše jako ředitel než jako první mezi rovnými, nás nepřekvapuje, škoda, že to odnáší i přístup veřejnosti k informacím,” uzavřel Bartoš.

   

  Vláda návrh projedná 3. ledna 2018.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...