Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BOJ O HRAD

  Skandál? Místo Zemana bude v předvolební kampani Ovčáček!

  29.12.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  V předvolební debatě na TV Barrandov má údajně vystoupit místo prezidenta jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí televize vyvolalo negativní reakce.

  Ovčáček Jiří lupa
  Jiří Ovčáček je z pozvání do debaty nadšený | Facebook

  Prezident Miloš Zeman se odmítá účastnit společných veřejných debat s ostatními kandidáty. Jako Hlava státu ale každý týden vystupuje na TV Barrandov v pravidelném pořadu, kde debatuje s moderátorem a majitelem televize Jaromírem Soukupem. Na stejné televizi by ale měl v předvolební debatě místo Zemana hostovat jeho mluvčí.   

  Drahoš nepřijde, Horáček "schválně" přijde
   

  Považuji to za hozenou rukavici mainstreamovým médiím, která vztekle útočila na mou nedávnou účast v Aréně Jaromíra Soukupa. Jde také o osobní dárek Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, která se k útokům přidala, aby zároveň odmítla řešit nadržování TOP 09 ve vysílání České televize,“ sdělil Jiří Ovčáček serveru Lidovky.cz. Tím připomněl své výtky související s údajnou neprofesionalitou a problémy s objektivitou veřejnoprávní televize. 

   

  Proti této informaci se mezi prezidentskými kandidáty zvedla vlna nevole. „V debatě prezidentských kandidátů 2. ledna na TV Barrandov má Miloše Zemana zastoupit jeho tiskový mluvčí. Účast na takové diskusi považuji za zbytečnou; před zákonem jsme si v kampani rovni,“ napsal Jiří Drahoš na sociální síti a zmínil, že je připraven diskutovat se všemi prezidentskými kandidáty, včetně kandidáta Miloše Zemana. Diskuse s panem Ovčáčkem se ale nezúčastní, neboť pan Ovčáček na prezidenta nekandiduje. Pokud TV Barandov na účasti pana Ovčáčka trvá, je Jiří Drahoš ochoten vyslat do diskuse svého mluvčího, stejně jako Miloš Zeman.

   

  Také prezidentský kandidát Michal Horáček zveřejnil na Facebooku svůj postoj. „Dostal jsem pozvání na TV Barrandov s nabídkou debatovat s mluvčím prezidenta republiky. Váhal jsem, zda ji přijmout," připustil Horáček. "Nechodím pouze tam, kde je to pro mě příjemné. Kandidát na prezidenta musí za své postoje, zásady a vize bojovat všude. Uvítal bych, kdyby se Miloš Zeman se mnou utkal osobně. Chápu však, že už toho není schopen. A že místo sebe vysílá svého ‚viceprezidenta’. Já takového střetu schopen jsem, a proto do toho jdu,“ uvedl mimo jiné ve svém vysvětlení, proč se debaty zúčastní.

   

  Ostatní prezidentští kandidáti se do debaty s Ovčáčkem příliš nehrnou a teprve zvažují, jaký zvolí postoj. Také televize ještě slíbenou účast prezidentova mluvčího může přehodnotit. „Účast jednotlivých prezidentských kandidátu je nyní v řešení. Během zítřejšího dne bychom měli znát finální sestavu,“ sdělila mluvčí serveru Lidovky.cz Marie Opálková. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...