Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEČEKANÁ LOUPEŽ

  Neuvěřitelné! Drahoš nestydatě opisuje od Horáčka!

  21.12.2017 11:30 / politika google+ twitter facebook

  Nejasné názory prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše a zřejmě i jeho nejednoznačné vystupování se potvrdilo jeho opakovaným kopírováním myšlenek druhých. Možná tímto stylem zvládl studovat i vést akademii. Nyní však působí jako člověk bez vlastního názoru. Čerstvě se nebál zkopírovat myšlenky svého protikandidáta Michala Horáčka.

  Drahoš opisuje lupa
  Ukázka Drahošovy kreativity | Facebook

  Paradoxně upozornil na opisování Jiřího Drahoše další kandidát na prezidentské křeslo – Miloš Zeman prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Nový hit sociálních sítí. Ať žije autenticita a pevnost v názorech!,“ napsal Ovčáček na svůj facebookový profil a přidal důkaz: kopii textů na profilech Michala Horáčka a Jiřího Drahoše.  

  Neskutečnou drzost projevil Drahoš již v minulosti - viz. fotogalerie
    

  Konkrétně se jedná o Horáčkův názor na amnestii: „Amnestii bych neudělil. Aboliční článek Klausovy amnestie byl jednou z největších pohrom, které nás po revoluci postihly. Podryl důvěru lidí v právní stát. Chci stát férový pro každého. Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli?,“ uvedl Michal Horáček 7. prosince na svém facebookovém profilu.

   

  Dva týdny poté, tedy přesně 20. prosince, si akademik Jiří Drahoš uvědomil, že již dlouho nic kloudného na facebook nenapsal, a protože ho zřejmě nic nenapadlo, zkopíroval Horáčkův názor a použil jako svůj: „O plošné amnestii neuvažuji. Aboliční článek Klausovy amnestie byl jednou z největších pohrom, které nás po revoluci postihly. Podryl důvěru lidí v právní stát,“ píše Drahoš a následně dokonce uzavírá: „V každém případě však platí, že chci stát férový pro každého. Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli?,“ dodává Drahoš.

   

  Neobvyklý postup již na profilu Jiřího Ovčáčka komentují desítky lidí. „Drahoš chce být prezidentem a ani se nezmůže na vlastní myšlenku a musí opisovat od protikandidáta? Při plagiátorství v diplomkách na VŠ se vyhazuje!,“ zdůraznil na sociální síti Anyone Anyone. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček se zcela jistě bude nadále snažit hlídat zejména Jiřího Drahoše a Michala Horáčka, kteří jsou pro současného prezidenta Miloše Zemana nejsilnějšími protikandidáty.

   

  Samotného Michala Horáčka okopírovaný příspěvek nepřekvapil. "A tohle zdaleka není první případ. Od počátku kampaně pana Drahoše nás lidé upozorňují, že ať uděláme cokoli, tak do několika dnů to udělá pan Drahoš. A mívají pravdu," sdělil kandidát. Nejvýrazněji se to zřejmě projevilo při ražení proti zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS – viz foto. Na webech a profilech Jiřího Drahoše se také objevují podobné fotografie. Michal Horáček zveřejnil svou fotku v lánu slunečnic a záhy Jiří Drahoš publikoval svou fotografii v obilném poli. Následně se Michal Horáček setkal se včelaři a kupodivu i jeho protikandidát si udělal za včelami výlet. A když se Michal Horáček vydal podívat za dětmi do školy Svítání, nesměl tam Jiří Drahoš pár měsíců na to chybět.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...