Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UTRÁCÍ PENÍZE TAJNĚ

  Hnutí ANO nechce odkrýt karty

  21.12.2017 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Státní rozpočet byl sice schválen, ale s velkými výhradami. Nejen, že ho za špatný považuje většina ekonomů i mnozí politici, ale hnutí ANO chce, aby zůstal neveřejný. Běžní voliči se tak prakticky nedozví, za co přesně stát utrácí.

  Mikuláš Ferjenčík. lupa
  Mikuláš Ferjenčík upozornil na snahu hnutí ANO utrácet peníze tajně | Pirátská strana web

  Piráti navrhli doporučení vládě, aby zprovoznila rozklikávací rozpočet státu až na úroveň faktur. "Hnutí ANO tento návrh zablokovalo," upozornil pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík.  

  Babiš sliboval průhlednost, ale tento slib nedodržuje
   

  Poslaneckou sněmovnou těsně neprošel návrh Pirátů na zavedení rozklikávacího rozpočtu státu. "Občané mají právo vědět, za co vláda utrácí peníze, kdo z peněz daňových poplatníků získává zakázky, pobídky a dotace," domnívá se předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. "Babiš podvádí voliče, protože sliboval průhlednost a v reálu hlasuje proti rozklikávacímu rozpočtu. Babišova vláda ostatně nemá v programovém prohlášení vlády prakticky žádná protikorupční opatření," tvrdí Michálek.

   

  Jediným poslaneckým klubem, který drtivou většinou hlasů nepodpořil rozklikávací rozpočet, bylo ANO. Premiér Babiš i předseda klubu ANO Faltýnek se hlasování zdrželi. Pro návrh hlasovalo 96 poslanců napříč spektrem (ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP09, STAN, částečně také ČSSD a KSČM), nicméně neprošel o 4 hlasy. K jeho schválení bylo potřeba 100 hlasů.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...