Pondělí 19. března 2018
svátek má Josef, zítra Světlana
  MEZINÁRODNÍ AKCE

  Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného zločince!

  04.12.2017 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Českým policistům se podařilo dopadnout čtyřiatřicetiletého cizince, který byl mezinárodně hledaný kvůli skimmování platebních karet!

  Policejní znak lupa
  Českým policistům se podařilo lapit mezinárodně hledaného zločince! | Policie ČR

  Na cizince vydaly evropský zatýkací rozkaz italské justiční orgány pro závažnou organizovanou trestnou činnost. Spolu s dalšími osobami se věnoval takzvanému skimmování platebních karet! 

  Z padělaných karet zločinci vybrali více než padesát tisíc eur!
   

   

  Celá mezinárodní operace s názvem „Neptune“ byla koordinována Europolem a spolupracovali na ní policejní složky Bulharska, Itálie a České republiky. Celkem byli při akci zadrženi čtyři podezřelí, z toho tři v Italii a poslední v České republice. Skupina se zabývala tím, že na bankomaty umisťovali skimmery, jako jsou čtečky magnetických pásků a mikrokamery. Díky těmto zařízením získali z platebních karet potřebná data a mohli si vyrobit jejich funkční kopie. „Bylo zadrženo více jak 50 padělaných kreditních karet a byly shromážděny důkazy o mnoha podvodných mezinárodních transakcích v hodnotě přesahující 50 000 Eur,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

   

  Českým policistům se podezřelého podařilo zadržet přibližně do osmi hodin po vydání evropského zatýkacího rozkazu v Schengenském informačním systému. „Cizince policisté zadrželi v pardubické společnosti, která se zabývá výrobou elektroniky,“ dodala Nguyenová.

   

  Zadržený následně putoval do policejní cely v Hradci Králové. O tom, zda bude vydán, rozhodne soud.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...