Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MEZINÁRODNÍ AKCE

  Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného zločince!

  04.12.2017 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Českým policistům se podařilo dopadnout čtyřiatřicetiletého cizince, který byl mezinárodně hledaný kvůli skimmování platebních karet!

  Policejní znak lupa
  Českým policistům se podařilo lapit mezinárodně hledaného zločince! | Policie ČR

  Na cizince vydaly evropský zatýkací rozkaz italské justiční orgány pro závažnou organizovanou trestnou činnost. Spolu s dalšími osobami se věnoval takzvanému skimmování platebních karet! 

  Z padělaných karet zločinci vybrali více než padesát tisíc eur!
   

   

  Celá mezinárodní operace s názvem „Neptune“ byla koordinována Europolem a spolupracovali na ní policejní složky Bulharska, Itálie a České republiky. Celkem byli při akci zadrženi čtyři podezřelí, z toho tři v Italii a poslední v České republice. Skupina se zabývala tím, že na bankomaty umisťovali skimmery, jako jsou čtečky magnetických pásků a mikrokamery. Díky těmto zařízením získali z platebních karet potřebná data a mohli si vyrobit jejich funkční kopie. „Bylo zadrženo více jak 50 padělaných kreditních karet a byly shromážděny důkazy o mnoha podvodných mezinárodních transakcích v hodnotě přesahující 50 000 Eur,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Nguyenová.

   

  Českým policistům se podezřelého podařilo zadržet přibližně do osmi hodin po vydání evropského zatýkacího rozkazu v Schengenském informačním systému. „Cizince policisté zadrželi v pardubické společnosti, která se zabývá výrobou elektroniky,“ dodala Nguyenová.

   

  Zadržený následně putoval do policejní cely v Hradci Králové. O tom, zda bude vydán, rozhodne soud.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...