Sobota 16. prosince 2017
svátek má Albína, zítra Daniel
  NEŠTĚSTÍ

  V Praze spadl most pro pěší!

  02.12.2017 18:00 / krimi google+ twitter facebook

  Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se nečekaně zřítila do Vltavy. Dva lidé utrpěli velmi těžká zranění, další dva lehká.

  Lávka most. lupa
  V době neštěstí byly na lávce čtyři lidé | HZS Hlavního města Prahy

  Pád starého pěšího mostu si vyžádal celkem čtyři zraněné: tři muže a jednu ženu. "Šedesátiletý muž je v umělém spánku a stejně jako o tři roky starší žena má mnohočetná poranění. Třiačtyřicetiletý muž utrpěl pohmoždění zad a čtyřiatřicetiletý muž si poranil zápěstí a nohu," popsali záchranáři.  

  Technická správa komunikací už v roce 2011 upozorňovala, že stav lávky je velmi špatný a odhadovala její životnost na pět až sedm let.
   

  Technická správa komunikací už v dubnu 2011 upozorňovala, že lávka je ve velmi špatném stavu. Podle správy měla lávka mnoho poruch, které ovlivňují statiku nosné konstrukce, uvedl iROZHLAS. Odborníci odhadovali životnost lávky jen na pár let. Poslední průzkum lávky provedli experti podle primátorky Krnáčové v letošním roce. „Nesignalizovali, že by mělo dojít k takovéto nešťastné události,“ řekla Radiožurnálu primátorka. Běžně přitom přes lávku běhají sportovci a prochází se desítky lidí.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...