Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NÁSILNÍK Z HLOUBĚTÍNA

  Peníze na drogy získával okrádáním stařenek!

  03.12.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Teprve dvacetiletý mladík v minimálně pěti případech přepadával stařenky, aby si tak získal peníze na drogy!

  Pouta. lupa
  Násilník se před policisty ukrýval pod zaparkovaným autem! | ThinkStock

  Násilník si vyhlédl starší ženu na autobusové zastávce v pražské čtvrti Hloubětín. Když žena vystupovala z autobusu, opatrně se k ní přiblížil a chytil ji za kabelku, kterou se jí snažil uloupit! 

  Útočil hlavně na stařenky, ty totiž neměly šanci se mu ubránit!
   

   

  Stařenka se ale kabelky nechtěla vzdát a začala volat o pomoc. Mladík ji na to několikrát vrazil pěstí do obličeje, až žena kabelku upustila. Té se následně zmocnil a utekl pryč. Na místo okamžitě přijeli policisté s kriminalisty a začali důkladně pročesávat okolí místa činu. „Muže odpovídajícího popisu nalezli a zadrželi kriminalisté přibližně po dvou hodinách schovaného pod zaparkovaným vozidlem, kam před nimi zalezl,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

   

  Při výslechu se pachatel přiznal k dalším čtyřem přepadením, které dříve spáchal obdobným způsobem především v okolí Hloubětína v Praze 9 a v jednom případě v Bohnicích v Praze 8. Jak sám uvedl, zaměřoval se hlavně na starší ženy, protože se mu nemohly ubránit. Neštítil se přepadnout ani stařenky o francouzských holích. Jako motiv uvedl, že si tímto způsobem chtěl opatřit peníze na drogy.

   

  Pachatel navíc není na dráze zločinu žádným nováčkem. Již v minulosti byl několikrát soudně trestán a v současnosti je dokonce v podmínce. „V současné době je dán podnět na jeho vzetí do vazby. V případě, že bude pravomocně odsouzen, hrozí mu za trestné činy loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Rybanský.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...