Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NELEGÁLNÍ PRODEJ ZBRANÍ

  Vyráběl a prodával doplňky zbraní!

  17.11.2017 03:03 / krimi google+ twitter facebook

  Třinečtí kriminalisté dopadli a obvinili devětatřicetiletého muže, který vyráběl a na internetu prodával nejen tlumiče hluku výstřelu, ale také střílející propisky malé ráže.

  zbran lupa
  Muž doplňky na zbraně přímo i vyráběl. | ThinkStock

  Tlumiče hluku i střílející propisky prodával muž z Třince. Nelegálním prodejem zakázaných doplňků zbraní získal více než 300 tisíc korun.  „Zakázané doplňky zbraní sám vyráběl a následně nabízel k prodeji v pronajaté kanceláři v okrajové části obce Třinec,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.  

  Muž už byl v minulosti trestán a policistům se ke všemu přiznal.
    

  Kriminalisté u muže našli několik kusů tlumičů hluku výstřelu, střelivo a další důkazy vedoucí k distribuci a prodeji těchto zakázaných doplňků zbraní konkrétním osobám. „Kupci byli z větší části držiteli zbrojních průkazů a pocházeli z různých krajů České republiky. Proto bylo do této akce zapojeno celkem čtyřicet sedm územních odborů jednotlivých Krajských ředitelství Policie České republiky,“ popsala Bělunková.

   

  Při kontrolách pak policisté odhalili 75 odběratelů tlumičů hluku výstřelu a šest odběratelů střílejících propisek. „Devětatřicetiletý překupník si touto trestnou činností přišel na více než tři sta deset tisíc korun,“ vyčíslila mluvčí.

   

  Muži za nedovolené ozbrojování a neoprávněné podnikání hrozí až pět let za mřížemi.  „V minulosti byl již dvakrát soudně stíhán pro trestnou činnost majetkového charakteru. Byl také držitelem zbrojního průkazu, který mu byl však z důvodu páchání trestné činnosti odebrán,“ doplnila.

   

  V souvislosti s tímto případem bylo zahájeno trestní řízení se všemi odběrateli výše uvedených zakázaných doplňků zbraní, kdy navíc při provedených domovních prohlídkách bylo u těchto odběratelů zajištěno 55 kusů nelegálně držených zbraní.  

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...