Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Dobrá zpráva?

  Údajní únosci Čechů v Libanonu se prý ozvali! O co jim jde?

  01.02.2016 09:03 / krimi google+ twitter facebook

  Údajní únosci pětice Čechů, která zmizela v červenci loňského roku při své cestě po Libanonu, se údajně ozvali. Jak uvádí server Neovlivni.cz, komunikace probíhala emailovou formou. Z kontextu zprávy prý jasně vyplývá, že únos je propojen s případem Libanonce Alí Fajáda, kterého na žádost USA zatkla česká policie pro podezření z obchodu se zbraněmi. Součástí zprávy je i výhrůžka týkající se českých rukojmí!

  Unesení Češi lupa
  Pětice Čechů unesená loni v létě v Libanonu! | Policie ČR

  Pravost emailu zkoumají teď tajné služby a zjišťují, co vše mohou případní únosci udělat. Zda nejde o fiktivní zprávu jiné skupiny či jednotlivce, který se jen za únosce vydává.  

  Údajní únosci, kteří mají držet pětici Čechů, která zmizela loni v létě v Libanonu, se prý ozvali. Pravost jejich dopisu nyní zjišťují tajné služby!
   

   

  „Je nám známo, že váš soudce rozhodl o vydání našich chlapců do Ameriky. To je pro vaše chlapce velmi špatné,” píše se v anglicky psaném e-mailu. Zní to jako možná výhrůžka, že proto, že soudce vydal obchodníky se zbraněmi do USA, může to mít fatální následky pro české zadržené muže.

   

  Email má celkem 12 vět a končí varováním před případnou záchrannou operací, kterou by se české bezpečnostní síly mohly pokusit krajany osvobodit. “Jsme silní a víme všechno,” píše se v dopisu.

   

  Emailovou zprávu prý dostali vybraní advokáti, kteří jsou spojeni s Fajádovým případem, a také několik známých unesené pětice Čechů. Není ale ani jasné, zda rukojmí jsou v pořádku, zda žijí, či zda žijí všichni. Jejich rodiny však věří, že jsou všichni v pořádku  co nejdříve se s nimi shledají.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Krimi, únos, Češi, Libanon
  Komentáře ke článku
  loading...