Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Dobrá zpráva?

  Údajní únosci Čechů v Libanonu se prý ozvali! O co jim jde?

  01.02.2016 09:03 / krimi google+ twitter facebook

  Údajní únosci pětice Čechů, která zmizela v červenci loňského roku při své cestě po Libanonu, se údajně ozvali. Jak uvádí server Neovlivni.cz, komunikace probíhala emailovou formou. Z kontextu zprávy prý jasně vyplývá, že únos je propojen s případem Libanonce Alí Fajáda, kterého na žádost USA zatkla česká policie pro podezření z obchodu se zbraněmi. Součástí zprávy je i výhrůžka týkající se českých rukojmí!

  Unesení Češi lupa
  Pětice Čechů unesená loni v létě v Libanonu! | Policie ČR

  Pravost emailu zkoumají teď tajné služby a zjišťují, co vše mohou případní únosci udělat. Zda nejde o fiktivní zprávu jiné skupiny či jednotlivce, který se jen za únosce vydává.  

  Údajní únosci, kteří mají držet pětici Čechů, která zmizela loni v létě v Libanonu, se prý ozvali. Pravost jejich dopisu nyní zjišťují tajné služby!
   

   

  „Je nám známo, že váš soudce rozhodl o vydání našich chlapců do Ameriky. To je pro vaše chlapce velmi špatné,” píše se v anglicky psaném e-mailu. Zní to jako možná výhrůžka, že proto, že soudce vydal obchodníky se zbraněmi do USA, může to mít fatální následky pro české zadržené muže.

   

  Email má celkem 12 vět a končí varováním před případnou záchrannou operací, kterou by se české bezpečnostní síly mohly pokusit krajany osvobodit. “Jsme silní a víme všechno,” píše se v dopisu.

   

  Emailovou zprávu prý dostali vybraní advokáti, kteří jsou spojeni s Fajádovým případem, a také několik známých unesené pětice Čechů. Není ale ani jasné, zda rukojmí jsou v pořádku, zda žijí, či zda žijí všichni. Jejich rodiny však věří, že jsou všichni v pořádku  co nejdříve se s nimi shledají.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Krimi, únos, Češi, Libanon
  Komentáře ke článku
  loading...