Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RYCHLÁ JÍZDA

  Dramatická honička skončila zatčením cizince v poli!

  13.11.2017 03:03 / krimi google+ twitter facebook

  Velmi rychle se snažil rakouský řidič ujet policistům. Nakonec ale havaroval. Proč a kam spěchal není zřejmé.

  Policejní auto. lupa
  Policisté si užili pořádnou dávku adrenalinu při rychlé jízdě. | Policejnidenik

  Jako na závodní dráze si počínal řidič osobního vozidla, který ujížděl rakouským policistům. „Lipenští policisté pomohli svým rakouským kolegům při pronásledování Audi A6 po místních komunikacích,“ potvrdil policejní mluvčí Milan Bajcura.  

   

  Rakouské policejní hlídky ztratily pronásledované auto u Vyššího Brodu. „Cestou společného centra Mikulov požádali o pomoc formou přeshraničního pronásledování,“ popsal Bajcura. Lipenští policisté využili znalosti místních komunikací a během pár minut zaznamenali rychle jedoucí hledané auto u hráze Lipenského jezera.  

  Rakouský řidič audi jel vysokou rychlostí, což se mu v zatáčce nevyplatilo.
   

  „Řidič rakouského vozidla v rychlých úsecích silnice mezi obcí Lipno nad Vltavou a Frymburk využíval silného stroje šestiválcového motoru,“ vysvětlil mluvčí. Po více než dvaceti kilometrech pronásledování, kdy řidič svou jízdou ohrožoval sám sebe i ostatní účastníky silničního provozu, nezvládl u odbočky na obec Plánička jednu z ostrých zatáček a havaroval na louku.

   

  „Zde ho policisté zadrželi a přivolali zdravotnickou pomoc, neboť se řidič zranil,“ doplnil mluvčí. Vozidlo policisté na místě zajistili a převezli do areálu Územního odboru Český Krumlov, kde si je posléze převzali rakouští policisté k dalšímu opatření.

   

  Dopadeného hazardéra čeští policisté po prvotním výslechu předali kolegům na rakouské straně. Havárii vozidla vyšetřují českokrumlovští dopravní policisté jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...