Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BOJ S PLAMENY

  Obrovský požár poničil zámek v Plané!

  11.11.2017 18:30 / krimi google+ twitter facebook

  Zchátralý zámek v Plané na Tachovsku v noci na sobotu zasáhl rozsáhlý požár. Plameny nejprve pohltily střechu objektu. Škoda se zřejmě vyšplhá na půl milionu korun. Místní jsou z osudu barokní památky nešťastní.

  Oheň Planá. lupa
  Pod nohama hasičů se propadaly trámy a stropy. | HZS

  Pět jednotek hasičů se snažilo zachránit hořící zámek v Plané. Kvůli rozsáhlosti požáru vyhlásili hasiči 1. stupeň požárního poplachu. „Po intenzivním hašení se záchranářům podařilo kolem druhé hodiny noční požár lokalizovat," uvedl v sobotu velící důstojník Plzeňského hasičského sboru Pavel Musil. 

   

  Zásah byl velmi nebezpečný. „Pod hasiči se propadaly prohnilé trámy a zásah musel probíhat pouze zvenku a z výškové techniky," upřesnila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. "Další navazující části budovy se podařilo před plameny ochránit,“ doplnila.  

  Oheň poničil část zámku, kterou nedávno získal nový majitel.
   

  Příčina vzniku požáru a výše škody zatím nejsou jasné. Předběžně je škoda odhadnuta na minimálně 400 tisíc korun. Celková hodnota třípodlažního objektu činí necelé tři miliony. Zámek je opuštěný a postupně chátrá. Momentálně byl v dražbě. Požár zničil části zámku, které před několika měsíci vydražil nový vlastník. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...