Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Krvavý útok

  Muslimský aktivista, který pomáhá uprchlíkům, byl málem zabit!

  01.02.2016 07:29 / krimi google+ twitter facebook

  Těžké ublížení na zdraví, pokud ne pokus vraždy, vyšetřují od víkendu policisté v Praze. V sobotu večer ve Vršovicích někdo pobodal 41letého muslima. S bodným poraněním břicha skončil v nemocnici. Na štěstí čepel nože minula životně důležité orgány. Kriminalisté nyní po pachateli pátrají.

  nůž lupa
  Policisté vyšetřují pobodání muže v Praze. | Shutterstock

  Napadeným je muslim ruského původu, který se snažil pomáhat uprchlíkům. Zda šlo o cílený nebo náhodný útok, policie, která nyní vyhodnocuje kamerové záznamy, zjišťuje.  

  Bodné zranění utrpěl o víkendu v pražských Vršovicích 41letý muslim ruského původu, kterého napadla dvojice mužů!
   

   

   „Případem se zabýváme, prověřujeme všechny souvislosti a okolnosti tohoto násilného činu a budeme čekat, až podle zdravotního stavu budeme moci poškozeného řádně vyslechnout,“ uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

   

  Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová uvedla, že u zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. „Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout,“ uvedla mluvčí.

   

  Znamená to, že muslima někdo bodl venku, on se dostal do bytu a odtud si zavolal pomoc. Podle výpovědi jeho přítelkyně nebyl pachatel jeden, ale bylo jich nejspíše víc. Byli holohlaví. Počkali si na to, až půjde ven běhat, pak jej napadli. Podle všeho měli útočníci na muže křičet rasistická hesla.

   

  Pokud šlo skutečně o čin motivovaný odporem k uprchlíkům, může to podle některých odoborníků znamenat velké nebezpečí a může to spustit vlnu násilností. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...