Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  AGRESE FOTBALOVÝCH FANDŮ

  Brutální rasistický útok v centru Prahy!

  09.11.2017 18:10 / krimi google+ twitter facebook

  Šokujícího násilí se dopustili fotbaloví fanoušci na muži tmavé pleti, který žije deset let v Praze a je velmi vzdělaný a pracovitý. To mu ale evidentně nepomohlo. Nikdo se ho nezastal.

  Černoch. lupa
  Zmlátili muže jen proto, že má tmavou pleť. | Pixabay

  Absolutní nezájem projevili cestující tramvaje o zraněného muže. Nikdo napadenému nepomohl. Většina přihlížejících odmítla i svědčit! Incident se odehrál v sobotu v pražské tramvaji, kde skupina fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc bezdůvodně napadla mladíka původem ze západní Afriky.

   

  Policie několik útočníků zadržela. "Kriminalisté na případu nyní pracují pro podezření ze spáchání trestných činů hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, výtržnictví a ublížení na zdraví," potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk.  

  Muž utrpěl zranění hlavy a krvácel.  Nikdo mu nepomohl.
   

  Šestatřicetiletý muž, který dlouhodobě žije v Praze a cestoval na schůzku s kamarádem, seděl v přední části vozu. "Na I. P. Pavlova přistoupilo do tramvaje asi dvacet mladých mužů, kteří na mladíka okamžitě začali řvát, že je černá huba a špinavej negr. Křičeli, že by se měl vrátit do Afriky a že černoši a Židi by měli jít do plynu," popsal server Aktuálně.cz. 

   

  Když chuligáni muže dostatečně ponížili a zbili, vystoupili z tramvaje a nechali ho tam. Nikdo z přítomných mu nepomohl. Zraněný muž tmavé pleti proto požádal řidičku tramvaje o zavolání záchranné služby a policie. "Ti krátce po zastavení tramvaje přijeli," uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. 

   

  Po ošetření v nemocnici odvezli zraněného policisté na služebnu, kde mu ukázali záznamy z tribuny olomouckých fanoušků. "Asi sedm jsem jich poznal a policisté je zadrželi ještě v průběhu zápasu," řekl napadený pro Aktuálně.cz a ocenil profesionální a aktivní přístup policie. "Kdyby nepostupovali tak rychle, asi by je pak už nechytili," domnívá se.

   

  Napadený muž je událostí velmi zklamaný. Přesto, že je velmi vzdělaný, hovoří několika jazyky a žije v Praze deset let, byl bezdůvodně zbit za barvu své pleti. "Celou tu dobu jsem se snažil začlenit se do společnosti, dva roky jsem třeba jako dobrovolník učil děti ve školce francouzsky," uvedl v médiích. "Teď mám pocit, jako by na tom vůbec nezáleželo. Jsem taky zklamaný, že mi nikdo nepomohl. Odmítla mě i většina lidí, které jsem v tramvaji požádal o svědectví," dodává.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...