Sobota 24. března 2018
svátek má Gabriel, zítra Marián
  Méně obětí!

  Mrtvých na silnicích nejméně za 25 let! Policisté optimismem nehýří!

  01.02.2016 07:30 / krimi google+ twitter facebook

  Nejméně mrtvých na silnicích za posledních 25 let bylo letos v lednu. Zemřelo 28 lidí. Loni to bylo 34 obětí nehod a havárií. Leden byl také druhým nejméně tragickým měsícem od roku 1990, méně obětí má jen předloňský únor s 24 mrtvými. Vyplývá to z dostupných policejních statistik. Policisté jsou ovšem s optimismem opatrní.

  nehoda lupa
  Při nehodách v lednu zemřelo v ČR nejméně lidí za posledních 25 let! | pozary.cz

  Čeští řidiči patří v rámci Evropy k jedněm z nejhorších co do počtu vážných a smrtelných nehod. Více se například bourá v Itálii, ale s daleko menším počtem obětí či těžce zraněných. Čeští řidiči jsou agresivnější, nepozornější a na poměrně malou rozlohu ČR je zde hodně vozidel.

   

  Nejvíce usmrcených, celkem 117 během prvního měsíce v roce, byl roce 1993. Za poslední roky to pak byl rok 2009 s 78 oběťmi a rok 2006, kdy zahynulo 64 lidí.  

  Na českých silnicích zahynulo letos v lednu nejméně lidí za poslední čtvrtstoletí!
   

   

  Nejtragičtějším dnem v letošním lednu byl pátek 29. ledna, kdy zemřeli čtyři lidé. K tragickým lednovým nehodám patří havárie z uplynulého pátku. Při nočním nárazu do stromu zemřeli v osobním vozidle u Sedlčan na Příbramsku dva mladí lidé ve věku 20 a 23 let.

   

  „Optimismus v tomto ohledu je sice hezký, ale v momentě, kdy na jaře vysvitne slunce, nebo naopak je dlouhá zima bez sněhu, je obětí mnohem více. Paradoxně pokud je hodně sněhu a náledí, je obětí méně, protože většina lidí jezdí opatrněji,“ míní policisté.

   

  Za celý loňský rok zemřelo na českých silnicích 665 lidí. Rok 2015 tak byl o 34 obětí horší, než rok uplynulý. Nejhoršími měsíci byli červenec a září, to zahynulo na 80 lidí. Naopak nejméně obětí si vyžádal právě loňský leden.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...