Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Méně obětí!

  Mrtvých na silnicích nejméně za 25 let! Policisté optimismem nehýří!

  01.02.2016 07:30 / krimi google+ twitter facebook

  Nejméně mrtvých na silnicích za posledních 25 let bylo letos v lednu. Zemřelo 28 lidí. Loni to bylo 34 obětí nehod a havárií. Leden byl také druhým nejméně tragickým měsícem od roku 1990, méně obětí má jen předloňský únor s 24 mrtvými. Vyplývá to z dostupných policejních statistik. Policisté jsou ovšem s optimismem opatrní.

  nehoda lupa
  Při nehodách v lednu zemřelo v ČR nejméně lidí za posledních 25 let! | pozary.cz

  Čeští řidiči patří v rámci Evropy k jedněm z nejhorších co do počtu vážných a smrtelných nehod. Více se například bourá v Itálii, ale s daleko menším počtem obětí či těžce zraněných. Čeští řidiči jsou agresivnější, nepozornější a na poměrně malou rozlohu ČR je zde hodně vozidel.

   

  Nejvíce usmrcených, celkem 117 během prvního měsíce v roce, byl roce 1993. Za poslední roky to pak byl rok 2009 s 78 oběťmi a rok 2006, kdy zahynulo 64 lidí.  

  Na českých silnicích zahynulo letos v lednu nejméně lidí za poslední čtvrtstoletí!
   

   

  Nejtragičtějším dnem v letošním lednu byl pátek 29. ledna, kdy zemřeli čtyři lidé. K tragickým lednovým nehodám patří havárie z uplynulého pátku. Při nočním nárazu do stromu zemřeli v osobním vozidle u Sedlčan na Příbramsku dva mladí lidé ve věku 20 a 23 let.

   

  „Optimismus v tomto ohledu je sice hezký, ale v momentě, kdy na jaře vysvitne slunce, nebo naopak je dlouhá zima bez sněhu, je obětí mnohem více. Paradoxně pokud je hodně sněhu a náledí, je obětí méně, protože většina lidí jezdí opatrněji,“ míní policisté.

   

  Za celý loňský rok zemřelo na českých silnicích 665 lidí. Rok 2015 tak byl o 34 obětí horší, než rok uplynulý. Nejhoršími měsíci byli červenec a září, to zahynulo na 80 lidí. Naopak nejméně obětí si vyžádal právě loňský leden.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...