Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DROGOVÁ SÍŤ

  Drogové doupě odhalili policisté v Jihlavě!

  03.11.2017 08:10 / krimi google+ twitter facebook

  Závažné drogové trestné činnosti se na Jihlavsku dopouštělo několik osob, které kriminalisté načapali přímo při činu. Drogy prodávali po celé republice.

  Drogy. lupa
  Dealeři drogy vyráběli ve velkém. | Policejnidenik

  Velký úspěch slaví kriminalisté. „Zadrželi jsme celkem čtyři osoby, tři muže a jednu ženu,“ potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Kriminalisté provedli domovní prohlídku, zajistili finanční hotovost, psychotropní látku, kompletní varnu pervitinu a pěstírnu konopí. Všichni čtyři zadržení skončili v policejní cele. „Muži i žena byli obviněni ze spáchání trestného činu, u třech se jedná o zvlášť závažný zločin,“ doplnila Kroutilová s tím, že obvinění muži jsou opakovaně soudně trestaní recidivisté a jeden z nich byl vzat do vazby.

   

  Zátah na drogové dealery provedli jihlavští kriminalisté ve spolupráci s brněnskou zásahovou jednotkou. „Přímo v době zákroku probíhala výroba pervitinu,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Radomír Němec.  

  Čtveřice měla jasně rozdělené úkoly. Spolupráce se jim dlouho vyplácela.
   

  Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání všech čtyř zadržených. Jedná se o dva muže ve věku dvaapadesát let, jeden z Českobudějovicka a druhý z Chebska, dále devětadvacetiletého muže a čtyřiačtyřicetiletou ženu, oba z Jihlavska. „Dva muži a žena byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“  uvedl komisař oddělení obecné kriminality Radim Novák s tím, že třetí muž (29) byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, kterého se dopustil jako účastník ve formě pomoci.

   

  Muži a žena jsou obviněni z toho, že vyráběli pervitin, který jeden z nich dále distribuoval. Na výrobě se podíleli každý určitým způsobem. Získávali pro sebe finanční zisk, případně část vyrobené drogy. „Dvaapadesátiletý muž nakupoval léky a vyrobený pervitin následně prodával. Druhý dvaapadesátiletý muž se ženou zajistili výrobu drogy, a to v místě bydliště ženy, zahradní chatce nebo v jihlavském bytovém domě, kde žije nejmladší obviněný muž, a byt jim pro tento účel poskytl,“ upřesnil komisař Radim Novák.

   

  Obviněný devětadvacetiletý muž a čtyřiačtyřicetiletá žena vyráběli a prodávali pervitin i marihuanu. „Za drogovou trestnou činnost hrozí dvěma obviněným mužům a ženě trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů Radomír Němec. Devětadvacetiletý obviněný muž může být za spáchaný přečin postižen až pětiletým trestem odnětí svobody.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...