Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Ohnivé peklo!

  Obyvatele Hulína děsily výbuchy! Z hořícího domu odlétaly nebezpečné eternitové střepiny!

  31.01.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Večer plný hrůzy zažili obyvatelé hulínské části Chrášťany na Kroměřížsku. Vzplál tu dům s dílnou a z hořícího domu se začaly ozývat děsivé rány připomínající exploze! Ve skutečnosti se jednalo o praskání eternitových tašek, které nevydržely silný žár. Střepiny pak odlétaly ze střechy do okolí a ohrožovaly mimo jiné zasahující hasiče!

  hořící dům lupa
  Odletující střepiny z žárem popraskaných eternitových tašek ohrožovaly hasiče i jejich techniku. | HZS Zlínského kraje

  V hořícím domě se v době vypuknutí požáru nacházeli tři muži. Všem se podařilo před plameny uniknout, dva vyvázli bez zranění a jeden byl lehce popálen. „Byl přiotrávený zplodinami hoření a byl v šoku. Po prvotním ošetření ho hasiči předali do rukou záchranářů,“ poznamenal mluvčí hasičů Libor Netopil.  

  Likvidace požáru domu byla pro hasiče extrémně nebezpečná! Nejprve je ohrožovaly létající eternitové střepiny, pak se zřítila štítová zeď.
   

   

  Mohutné plameny zasáhly celou přístavbu dílny a také větší část střechy jednopodlažního staršího rodinného domu. Kromě odstřelujících eternitových tašek se ale hasiči museli vypořádat i s dalším nebezpečím! Kvůli narušení statiky domu se totiž v jednu chvíli zřítila i část jedné štítové zdi! „Díky včasnému zajištění okolí domu naštěstí nedošlo při pádu zdiva štítu k žádnému zranění zasahujících hasičů,“ poznamenal Netopil. 

   

  Proč v domě začalo hořet, teď zjišťují vyšetřovatelé. Podle všeho ale oheň vypukl v dílně, kde muži opravovali auto. Odtud se pak plameny rozšířily na střechu domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...