Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  NEHODA TRAKTORU

  Opilý traktorista způsobil blackout!

  23.10.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Pětatřicetiletý muž způsobil nehodu, jejíž následky si možná ani nedokázal představit. Způsobil výpadek proudu na téměř devíti stech odběrných místech!

  Poškozené vedení lupa
  Traktorista se nevěnoval řízení a narazil do sloupu elektrického vedení! | Policie ČR

  Opilý traktorista řídil traktor John Deere v obci Hranice na Chebsku. Při práci na poli se příliš nevěnoval řízení a způsobil pohromu! 

  Kvůli opilému traktoristovi zůstalo 900 domácností bez elektrického proudu.
   

   

  Přední částí vozidla narazil do sloupu vysokého napětí před sebou, který se vyvrátil a pnutím drátů se poškodily i další dva sloupy,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Dvořák. Navíc došlo také k poškození izolátorů a do téměř devíti set odběrných míst se přerušila dodávka elektrického proudu v okolních obcích! „Policisté na místě provedli u řidiče traktoru dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,95 promile alkoholu a opakovanou zkouškou 1,99 promile alkoholu,“ dodal Dvořák. Škoda, kterou traktorista způsobil na sloupech vysokého napětí a výpadkem elektřiny byla stanovena na více než 100 tisíc.

   

  Policisté opilému traktoristovi sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, za což mu hrozí až rok vězení.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...