Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁCHRANA ŽIVOTA

  Policisté na sebe vzali roli záchranářů

  18.10.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Teprve třináctiletá dívenka spadla z kola a způsobila si vážné krvácející zranění. Naštěstí jí dokázali rychle a dobře pomoci dva policisté.

  Vrtulník. lupa
  Dívka musela být okamžitě letecky transportována do Fakultní nemocnice v Plzni. | Policejnidenik

  Nezletilá dívka spadla z kola na přechodu v Mariánských Lázních na Chebsku. Při pádu si vážně poranila nohu, která jí začala mohutně krvácet! 

  Jeden z policistů celou dobu stlačoval krvácející ránu na dívčině noze!
   

   

  Policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka po příjezdu na místo okamžitě zajistili bezpečnost na komunikaci a začali dívce poskytovat první pomoc, přičemž s ní celou dobu komunikovali a snažili se ji uklidňovat. „Policisté tlakovým obvazem tlačili místo masivního krvácení, aby zamezili velké krevní ztrátě,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Dvořák. Po příjezdu záchranářů jim ještě dále asistovali a po rozhodnutí, že musí být dívenka okamžitě letecky transportována do fakultní nemocnice v Plzni, provedli policisté asistenci převozu na místo přistání vrtulníku. „Po celou dobu převozu policista stlačoval ránu na dívčině noze,“ dodal Dvořák.

   

  Dívka v nemocnici prodělala několikahodinovou operaci a v tuto chvíli se již nenachází v ohrožení života. Rodiče zraněné dívky se setkali s policisty, kteří jejich dceru zachránili, a osobně jim poděkovali.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...