Neděle 25. února 2018
svátek má Liliana, zítra Dorota
  ZÁCHRANA ŽIVOTA

  Policisté na sebe vzali roli záchranářů

  18.10.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Teprve třináctiletá dívenka spadla z kola a způsobila si vážné krvácející zranění. Naštěstí jí dokázali rychle a dobře pomoci dva policisté.

  Vrtulník. lupa
  Dívka musela být okamžitě letecky transportována do Fakultní nemocnice v Plzni. | Policejnidenik

  Nezletilá dívka spadla z kola na přechodu v Mariánských Lázních na Chebsku. Při pádu si vážně poranila nohu, která jí začala mohutně krvácet! 

  Jeden z policistů celou dobu stlačoval krvácející ránu na dívčině noze!
   

   

  Policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka po příjezdu na místo okamžitě zajistili bezpečnost na komunikaci a začali dívce poskytovat první pomoc, přičemž s ní celou dobu komunikovali a snažili se ji uklidňovat. „Policisté tlakovým obvazem tlačili místo masivního krvácení, aby zamezili velké krevní ztrátě,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Dvořák. Po příjezdu záchranářů jim ještě dále asistovali a po rozhodnutí, že musí být dívenka okamžitě letecky transportována do fakultní nemocnice v Plzni, provedli policisté asistenci převozu na místo přistání vrtulníku. „Po celou dobu převozu policista stlačoval ránu na dívčině noze,“ dodal Dvořák.

   

  Dívka v nemocnici prodělala několikahodinovou operaci a v tuto chvíli se již nenachází v ohrožení života. Rodiče zraněné dívky se setkali s policisty, kteří jejich dceru zachránili, a osobně jim poděkovali.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...