Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PERVITINOVÁ RAZIE

  Narkomani jsou bez dealerů! Rozsáhlý drogový gang rozbili kriminalisté!

  13.10.2017 03:01 / krimi google+ twitter facebook

  Přes třicet lidí zadrželi kriminalisté během razie ve Zlínském kraji. Z výroby a distribuce drog obvinili 26 lidí především z Uherského Hradiště. Některé nachytali přímo při výrobě pervitinu. Závislí narkomani nyní ve Zlínském kraji přišli o prakticky všechny své dodavatele.

  Pervitin. lupa
  Policie zajistila velké množství důkazů. | PČR Zlínský kraj

  Významný zásah se podařil policistům. Po několikaměsíční práci odhalili dobře organizovaný gang výrobců a distributorů pervitinu. Při rozsáhlé razii zadrželi postupně 32 osob ve věku od 23 do 57 let. 26 lidí obvinili a z toho 10 stíhají vazebně. „Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili 5 varen pervitinu,“ potvrdila policejní mluvčí Lenka Javorková s tím, že se jedná se o nejrozsáhlejší realizaci v historii Zlínského kraje, co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze.  

   

  Domovní prohlídky a zatýkání probíhaly na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. Při zadržení policisté dokonce přistihli na dvou místech podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. „V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu,“ popsala Javorková.

   

  Při realizaci zasahovalo přes 400 policistů a specialistů. Celkem policisté zajistili 5 varen pervitinu a také laboratorní vybavení, velké množství chemických látek, hotový pervitin i majetek, který může pocházet z trestné činnosti.   

  Na zatýkání se podílelo více než 400 policistů a specialistů, kteří zajistili 5 varen pervitinu a obrovské množství dalšího zboží.
   

   

  Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. „V řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí,“ doplnila mluvčí. Obvinění pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. „Kromě pervitinu distribuovali i marihuanu a obchodovali i s prekursory. Jaké množství drogy obvinění od začátku letošního roku vyrobili je předmětem dalšího šetření,“ uvedla Javorková.

   

  Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí pachatelům až desetiletý trest odnětí svobody. Podle policie došlo odhalením této skupiny osob k výraznému zásahu do drogové scény ve Zlínském kraji. Výrobci pervitinu byli především na území Uherskohradišťska téměř eliminováni.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...