Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  PERVITINOVÁ RAZIE

  Narkomani jsou bez dealerů! Rozsáhlý drogový gang rozbili kriminalisté!

  13.10.2017 03:01 / krimi google+ twitter facebook

  Přes třicet lidí zadrželi kriminalisté během razie ve Zlínském kraji. Z výroby a distribuce drog obvinili 26 lidí především z Uherského Hradiště. Některé nachytali přímo při výrobě pervitinu. Závislí narkomani nyní ve Zlínském kraji přišli o prakticky všechny své dodavatele.

  Pervitin. lupa
  Policie zajistila velké množství důkazů. | PČR Zlínský kraj

  Významný zásah se podařil policistům. Po několikaměsíční práci odhalili dobře organizovaný gang výrobců a distributorů pervitinu. Při rozsáhlé razii zadrželi postupně 32 osob ve věku od 23 do 57 let. 26 lidí obvinili a z toho 10 stíhají vazebně. „Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili 5 varen pervitinu,“ potvrdila policejní mluvčí Lenka Javorková s tím, že se jedná se o nejrozsáhlejší realizaci v historii Zlínského kraje, co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze.  

   

  Domovní prohlídky a zatýkání probíhaly na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. Při zadržení policisté dokonce přistihli na dvou místech podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. „V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu,“ popsala Javorková.

   

  Při realizaci zasahovalo přes 400 policistů a specialistů. Celkem policisté zajistili 5 varen pervitinu a také laboratorní vybavení, velké množství chemických látek, hotový pervitin i majetek, který může pocházet z trestné činnosti.   

  Na zatýkání se podílelo více než 400 policistů a specialistů, kteří zajistili 5 varen pervitinu a obrovské množství dalšího zboží.
   

   

  Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. „V řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí,“ doplnila mluvčí. Obvinění pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. „Kromě pervitinu distribuovali i marihuanu a obchodovali i s prekursory. Jaké množství drogy obvinění od začátku letošního roku vyrobili je předmětem dalšího šetření,“ uvedla Javorková.

   

  Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí pachatelům až desetiletý trest odnětí svobody. Podle policie došlo odhalením této skupiny osob k výraznému zásahu do drogové scény ve Zlínském kraji. Výrobci pervitinu byli především na území Uherskohradišťska téměř eliminováni.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...