Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZPRONEVĚRA

  Obchodní zástupce zpronevěřil půl milionu!

  05.10.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Třiačtyřicetiletý muž jako obchodní zástupce zpronevěřil peníze svých klientů a přišel si tak na přibližně půl milionu!

  Peníze. lupa
  Svým klientům nevyplácel peníze ze smluvených půjček, přišel si tak na půl milionu! | Policejnidenik

  Zpronevěřitel pracoval jako obchodní zástupce jedné společnosti z Dačic na Jindřichohradecku. Svého postavení zneužíval a získával tak nelegálně peníze pro vlastní potřebu! 

  Své klienty využíval jako prostředníky pro zpronevěřování peněz!
   

   

  Poprvé takto jednal v říjnu roku 2012, kdy s jedním stálým zákazníkem uzavřel smlouvu o půjčce na 30 tisíc, načež mu ale peníze nevyplatil a ponechal si je pro sebe. Obdobným způsobem pak od září 2013 do července 2016 v Dačicích a různě na Jindřichohradecku uzavřel 68 smluv o půjčce, kdy svým klientům žádné peníze nevyplatil.

   

  Dále si měl přisvojením svěřených finančních prostředků snažit zakrýt uzavření fiktivních smluv o půjčce - bez vědomí čtyř zákazníků uzavřel pět smluv o půjčce, kdy měl využít znalosti osobních dat a dalších údajů těchto osob, neboť se jednalo o lidi, se kterými již v minulosti uzavřel smlouvy o půjčce. Jejich údaje pak měl vepsat do smluv o půjčkách a do zákaznických karet, které místo zákazníků sám měl podepsat. Tyto půjčky byly na základě zfalšovaných údajů ze strany manažera společnosti schváleny,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová. Firmě tak způsobil škody za nejméně 488 500 korun!

   

  Kriminalisté již proti muži zahájili trestní stíhání pro zpronevěru. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až pětileté vězení.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...