Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEPOUČITELNÝ RECIDIVISTA

  Nenapravitelný recidivista míří za mříže!

  10.09.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Teprve dvaadvacetiletý mladík má na svědomí loupež, kdy se svým sedmnáctiletým komplicem přepadli dvaatřicetiletého muže, který rozvážel pizzu.

  Policie. lupa
  Kromě loupežného přepadení má mladík na svědomí čtyřicet krádeží kol! | Policejnidenik

  Kriminalisté konečně dopadli pachatele, kteří mají na svědomí loupežné přepadení z konce února letošního roku v Hradci Králové. Navíc se ukázalo, že jeden z mladíků má na svém kontě trestných činů mnohem víc.

   

  Oba mladíci nejdříve vylákali kurýra s pizzou na odlehlé místo v části Nový Hradec Králové. Když řidič zastavil auto, nastříkali mu dovnitř vozu slzný plyn a požadovali po něm vydání kasírtašky. „Poškozený muž kasírtašku uchránil, ale lupiči mu sebrali klíčky od vozidla a utekli,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. 

  Kola za čtvrt milionu kradl, aby získal peníze na fet!
   

   

  Vyšetřováním policisté zjistili, že pachatelem přepadení je ten samý mladík, kterého v červnu obvinili z krádeží kol. „Policisté mu prokázali dalších 28 krádeží jízdních kol na Hradecku a Pardubicku. Má na svědomí dohromady téměř 40 kol v hodnotě dosahující částky 1/4 milionu korun,“ dodala Kormošová. Mladík se ale policistům ztratil z dohledu, a tak po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

   

  V těchto dnech byl recidivista konečně dopaden v centru Hradce Králové, a jelikož hrozilo, že by se zase snažil utéct nebo by páchal další trestnou činnost, byla na něj uvalena vazba. Ke krádeži kol se nakonec přiznal a jako svůj motiv uvedl to, že potřeboval peníze na drogy, neboť je závislý na každodenní dávce pervitinu.

   

  Staršímu z mladíků nyní hrozí za trestný čin loupež spáchaného ve spolupachatelství trest odnětí svobody až na deset let a mladšímu, vzhledem k tomu, že je ještě mladistvý, trest poloviční.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...