Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SILNÁ BOUŘKA

  Na severu Moravy řádila bouřka. Do spadlého stromu napálil i vlak!

  04.08.2017 00:10 / krimi google+ twitter facebook

  Pořádnou paseku nadělala podvečerní bouřka, která se ve čtvrtek přehnala Moravskoslezským krajem. Hasiči museli vyjet k téměř stovce událostí. Do jednoho spadlého stromu narazil i vlak s cestujícími.

  hasiči lupa
  hasiči | HZS Moravskoslezského kraje

  Hasiči se nezastavili několik hodin. Ve většině případů šlo o popadané stromy a větve. "Zasahovali jsme od 16.30 do 22.00 hodin u téměř stovky případů. Nejvíce to bylo na Karvinsku," poznamenal mluvčí hasičů Petr Kůdela.  

  Kvůli vichřici se hasiči v Moravskoslezském kraji několik hodin nezastavili.
   

   

  Naštěstí si bouřka nevyžádala žádné zranění. Na železniční trati v úseku Děhylov-Třebovice u Ostravy narazil do spadlého stromu jedoucí vlak. Nikomu se nic nestalo. Vzhledem k tomu, že ani lokomotiva nebyla nijak vážně poškozena, pokračoval vlak i s cestujícími po krátkém zdržení v cestě.

   

  Další vzrostlý strom spadl i do kolejiště na trati Rýmařov-Jamartice na Bruntálsku. Vlak se musel vrátit do stanice a počkat, až smrk hasiči odstraní. "Na některých místech museli hasiči čistit ucpané kanály a dvakrát provizorně opravovali střešní krytiny," dodal Kůdela.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...