Úterý 20. února 2018
svátek má Oldřich, zítra Lenka
  OKRÁDAL DĚDU

  Že se nestydí! Dlouhodobě okrádal svého dědečka!

  13.07.2017 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Nevděčný vnuk (19) zneužil důvěry svého dědečka a systematicky mu vysával jeho bankovní účet! Okradl ho o 150 tisíc!

  Platební karta lupa
  Dědečkovi tajně vybíral z jeho platební karty a poté ho ještě okrádal přes internet banking! | Internet

  Mladý darebák, který bydlel se svými prarodiči v rodinném domě v Plzni na Slovanech, odporným způsobem zneužil důvěry svého dědečka! 

  Místo vděku vlastního dědečka dlouhodobě okrádal!
   

   

  Od června do září minulého roku mu opakovaně bral potají z peněženky platební kartu, kterou si u bankomatu vybral pro svou vlastní potřebu celkem 30 tisíc. Následně vždy kartu do dědečkovy peněženky nenápadně vrátil. To mu ovšem nestačilo!

   

  V tomto roce totiž ještě přitvrdil! „Svému dědovi začal pomáhat s internetovým bankovnictvím, přičemž znal jeho přístupové heslo k bankovnímu účtu,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Díky dědečkově důvěře tak měl možnost si nahrabat z pohodlí domova. Celkem si neoprávněně převedl na svůj účet 125 tisíc korun. Chudák děda o ničem neměl ani tušení, protože mobil, na který přicházely smsky s autorizačními kódy, nechával neustále položený u počítače.

   

  Kriminalisté se případem intenzivně zabývali a muže obvinili z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodala Hokrová. Mladíkovi v případě pravomocného odsouzení hrozí až pět let za mřížemi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...