Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RECIDIVISTA

  Mladík krade snad denně!

  07.07.2017 00:20 / krimi google+ twitter facebook

  Dvaadvacetiletý notorický zloděj z Vyškovska má na kontě stovky drobných krádeží. Vzhledem k tomu, že byl v minulosti již trestaný, čeká ho přísnější postih.

  Policejní auto. lupa
  Policisté mladého zloděje dobře znají. | Policejnidenik

  Nepolepšitelný je zřejmě dvaadvacetiletý muž, který na Vyškovsku krade zejména v obchodech. „V drogeriích krade pánskou kosmetiku ve velkém, v supermarketech zase bonbony, čokolády, zmrzliny, paštiky, konzervy se šunkou a dokonce několik litrů olivového oleje,“ vylíčila policejní mluvčí Alice Musilová. V jednom dni loupí i v několika obchodech. Bez zaplacení pak projde pokladnami nebo uteče. „Drobnější zboží skrývá pod svršky, někdy v batohu nebo nákupní tašce,“ popsala s tím, že mladíka se občas podaří chytit při činu. „Většinou ale obchodníci zjistí ztrátu až později, nebo pomocí kamerového záznamu z prodejen,“ doplnila.  

  Lapka krade nejen sám, ale také se svým kamarádem. Oba přitom byli v minulosti trestáni.
   

  Lapka v jednom případě ukradl během chvíle zboží ve dvou drogeriích, pak využil nepozornosti cvičících mažoretek a odcizil jim z volně odložených tašek mobilní telefony a poté si šel bez zaplacení do potravin pro nákup. Dva skutky mu vyškovští policisté přičítají i ve spolupráci se starším komplicem. „Společně se vloupali do areálu vyškovské firmy, odkud si odnesli šestnáct pivních přepravek s více než tří stovkou prázdných lahví. Za dva dny se pak vrátili na místo činu a přibrali si ještě čtyři další přepravky plné prázdných lahví,“ popsala jednu z mnoha krádeží, kterou má mladík také na kontě. „Oba výtečníci mají již své zkušenosti se soudem a za krádeže již byli potrestáni, nyní jim ale hrozí přísnější postih,“ uzavřela Alice Musilová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...