Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BRUTÁLNÍ VRAŽDA

  Mladíci z legrace umlátili bezbranného bezdomovce!

  30.06.2017 08:01 / krimi google+ twitter facebook

  Dva šestnáctileté recidivisty poslal Krajský soud Ústí nad Labem na devět a osm let do vězení za brutální vraždu bezdomovce. Rozsudek soudu zatím není pravomocný, protože mladíci si ponechali čas na možné odvolání.

  Soudce. lupa
  Soudkyně označila vrahy za bestiální hyeny. | WCAvjoska

  Chladnokrevnou vraždu spáchali šestnáctiletí chlapci v Ústí nad Labem. Útok na bezdomovce si dobře promysleli. Na 46letého muže pak zaútočili v dřevěné chatě na ústeckém Střekově. Napadený spal na zemi. Vzhledem k tomu, že byl silně opilý, nedokázal se vůbec bránit. „Poškozenému zasazovali údery do hlavy, obličeje a horní části těla. I přes nářek a prosby poškozeného, pokračovali i nadále v kopech, úderech a dupání do hlavy a horní části těla," vylíčili útok chuligánů další bezdomovci, kterým dala soudkyně Kamila Elsnicová zapravdu. Oběť měla řadu zlomenin, upadla do bezvědomí a zemřela v důsledku otoku mozku a vdechnutí krve a zvratků. Útočníci jsou Romové, ale vražda nebyla rasisticky motivovaná, protože k smrti ukopaný muž byl také Rom.  

  Mladíci jsou zřejmě nepolepšitelní. Agresivních útoků se dopouštěli i v minulosti.
   

  Podle znaleckých posudků mladíci inklinují k násilí a mají z něj radost. Hrozí proto, že se páchání dalších trestných činů budou dopouštět i v budoucnu. S oběma útočníky byly odmalička problémy, stěží dokončili speciální školu. Hlavní příčinou je nezvládnutá výchova. „U soudu by měli být také rodiče těchto mladíků,“ zmínila Elsnicová. Z výpovědí bezdomovců v ústecké čtvrti Střekově vyplynulo, že oba mladíci měli již předtím na svědomí napadení několika dalších bezdomovců. Krajský soud je nyní odsoudil na devět a osm let. Mladíci si ponechali lhůtu, zda se odvolají proti rozsudku. Proto si ponechal lhůtu i státní zástupce.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...