Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BRUTÁLNÍ VRAŽDA

  Mladíci z legrace umlátili bezbranného bezdomovce!

  30.06.2017 08:01 / krimi google+ twitter facebook

  Dva šestnáctileté recidivisty poslal Krajský soud Ústí nad Labem na devět a osm let do vězení za brutální vraždu bezdomovce. Rozsudek soudu zatím není pravomocný, protože mladíci si ponechali čas na možné odvolání.

  Soudce. lupa
  Soudkyně označila vrahy za bestiální hyeny. | WCAvjoska

  Chladnokrevnou vraždu spáchali šestnáctiletí chlapci v Ústí nad Labem. Útok na bezdomovce si dobře promysleli. Na 46letého muže pak zaútočili v dřevěné chatě na ústeckém Střekově. Napadený spal na zemi. Vzhledem k tomu, že byl silně opilý, nedokázal se vůbec bránit. „Poškozenému zasazovali údery do hlavy, obličeje a horní části těla. I přes nářek a prosby poškozeného, pokračovali i nadále v kopech, úderech a dupání do hlavy a horní části těla," vylíčili útok chuligánů další bezdomovci, kterým dala soudkyně Kamila Elsnicová zapravdu. Oběť měla řadu zlomenin, upadla do bezvědomí a zemřela v důsledku otoku mozku a vdechnutí krve a zvratků. Útočníci jsou Romové, ale vražda nebyla rasisticky motivovaná, protože k smrti ukopaný muž byl také Rom.  

  Mladíci jsou zřejmě nepolepšitelní. Agresivních útoků se dopouštěli i v minulosti.
   

  Podle znaleckých posudků mladíci inklinují k násilí a mají z něj radost. Hrozí proto, že se páchání dalších trestných činů budou dopouštět i v budoucnu. S oběma útočníky byly odmalička problémy, stěží dokončili speciální školu. Hlavní příčinou je nezvládnutá výchova. „U soudu by měli být také rodiče těchto mladíků,“ zmínila Elsnicová. Z výpovědí bezdomovců v ústecké čtvrti Střekově vyplynulo, že oba mladíci měli již předtím na svědomí napadení několika dalších bezdomovců. Krajský soud je nyní odsoudil na devět a osm let. Mladíci si ponechali lhůtu, zda se odvolají proti rozsudku. Proto si ponechal lhůtu i státní zástupce.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...