Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KRÁDEŽ AUTA

  S kradeným autem si moc dlouho nezajezdil!

  27.06.2017 00:20 / krimi google+ twitter facebook

  Policistům se podařilo třicetiletého Poláka, který ukradl auto, dopadnout za úctyhodných 80 minut. Cizinec měl pak navíc ještě pozitivní test na drogy!

  Zastavovací pás lupa
  Policisté nakonec museli k zastavení auta použít zastavovací pásy! | Policie ČR

  Cizinec odcizil nový osobní vůz BMW v Liberci v ulici U Koupaliště. Policistům tuto skutečnost oznámil majitel vozidla.

   

  Okamžitě se rozjela akce, kdy hlídky v terénu musely připravit všechna opatření nutná k zastavení vozidla. „Řidič s kradeným BMW nejprve ujížděl přes Stráž nad Nisou, Krásnou Studánku zřejmě dál na Polsko. Následně ale změnil směr jízdy na Liberec - Ostašov a Prahu,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. V tu chvíli zasáhli policisté z Turnovska a pomocí dvou nákladních aut vytvořili na silnici zátaras. Tomu se ale ujíždějící cizinec dokázal vyhnout a v útěku pokračoval. 

  Aby toho nebylo málo, po zadržení měl cizinec ještě pozitivní test na drogy!
   

   

  Další překážka na zloděje čekala na silnici I/35 na sjezdu k nákupnímu centru Makro. Tam si policisté přichystali kromě kamionu i zastavovací pás. Na ten řidič reagoval prudkým bržděním, a když zastavil, zapnul výstražná světla a zůstal sedět uvnitř. Když ho policisté s namířenou zbraní poněkolikáté vyzvali, aby opustil vozidlo, poslechl a lehl si na zem.

   

  Po zadržení byl převezen na policejní oddělení, kde byla zjištěna jeho totožnost a rovněž s ním byla provedena orientační zkouška na alkohol a drogy. Ačkoli dechová zkouškou požití alkoholu vyvrátila, test na drogy byl pozitivní, a to na látky typu amfetamin/metamfetamin.

   

  Cizinec je v tuto chvíli pod zámkem v policejní cele v Liberci. „Událostí se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování, která zajišťuje důkazní materiál pro zahájení trestního stíhání zadržené osoby,“ dodala Suchánková.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...