Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Žádné důkazy!

  Údajnou „sestru smrt“ zprostili obžaloby!

  21.01.2016 16:17 / krimi google+ twitter facebook

  Může si konečně oddychnout. Na doživotí do vězení nepůjde, respektive nepůjde tam vůbec. Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zprostil obžaloby zdravotní sestru Věru Marešovou. Obviněná byla z šesti vražd pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku. Státní zástupce pro ni žádal doživotí.

  Věra Marešová lupa
  Věra Marešová byla zproštěna obžaloby ze šestinásobné vraždy! | Profimedia

  Podle krajského ústeckého soudu nebylo prokázáno, že se skutky staly. Marešová měla podle obžaloby zabíjet pacienty jednotky intenzivní péče draslíkem, aby si ulehčila práci. Revizní posudek ale otravu draslíkem nepotvrdil. 

  Údajnou "sestru smrt" zprostil soud obžaloby z vraždy šesti pacientů v rumburské nemocnici

   

  "Bylo zcela jednoznačné, že chybí jakýkoli přímý důkaz. Během řízení se neobjevil žádný listinný důkaz nebo svědek, který prokázal vinu paní obžalované," řekl ve zdůvodnění předseda trestního senátu Roman Felzmann.

   

  Uvedl, že je na straně státního zastupitelství prokazovat vinu. Soud se v rozhodnutí opírá především o závěry znalců. Znalci z Fakultní nemocnice v Olomouci v revizním posudku odmítli, že by údajné oběti byly otráveny draslíkem.

   

  Státní zástupce trval v závěrečné řeči na tom, že Marešová pacienty zabíjela, a navrhoval pro ni doživotní trest. Její obhájkyně žádala zproštění viny. Marešová ve své závěrečné řeči naznačila, že několik svědků včetně lékaře Petra Vondráčka, podle jejího názoru nemluvila pravdu. Zopakovala, že nevraždila.

   

  "Nikoho jsem nezabila, nikomu jsem nepomohla zemřít, nikomu jsem neublížila. Tvrdím, že jsem nevinná celá kauza je omylem s fatálním dopadem na mě a moji rodinu," řekla Marešová.

  nely | bleskove.cz

  Témata: soud, smrt, vražda, Nemocnice
  Komentáře ke článku
  loading...