Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OTRÁVENÍ DRAVCI

  Bezohledný záškodník otrávil chráněné dravce!

  11.05.2017 00:20 / krimi google+ twitter facebook

  Neznámý darebák se baví tím, že pomocí otrávených návnad zabíjí dravce. Tímto odporným způsobem už zabil dva zvláště chráněné živočichy!

  Orel mořský lupa
  V posledním případě travič zabil kriticky ohroženého orla mořského! | naseptactvo.cz

  Třebíčští kriminalisté řeší v poslední době již třetí případ odporného zabití dravých ptáků. V posledním případě šlo o kriticky ohroženého orla mořského!  

  Otřesné! Na chráněné dravce nalíčil otrávenou návnadu!
   

   

  K prvnímu případu došlo 19. března na poli u obce Mohelno, jen několik desítek metrů od národní přírodní rezervace Mohelenská step. Pachatel zde nastražil otrávené vnitřnosti, které přilákaly dvě káňata lesní, která pak byla bohužel nalezena mrtvá. Mrtvý chráněný dravec moták pochop byl nalezen 9. dubna v obci Skuteč a jako poslední byl u obce Studenec, poblíž rybníku Stejskal, nalezen 11. dubna otrávený orel mořský.

   

  Ve všech třech případech prověřování případu převzali kriminalisté oddělení hospodářské kriminality, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, spáchaného zvlášť trýznivým způsobem s následkem smrti týraného zvířete,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté po pachateli či pachatelích intenzivně pátrají a obrací se s prosbou o pomoc i na veřejnost. „Pomoci při objasnění této trestné činnosti může i veřejnost. Přihlásit se na tísňovou linku 158 mohou občané, kteří si v uvedených lokalitách všimli v době před nálezem uhynulých dravců pachatele kladoucího otrávené návnady,“ dodala Kroutilová.

   

  V případě dopadení hrozí traviči až tři roky za mřížemi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...