Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VRAŽEDKYNĚ

  Bezcitná matka zabila minimálně jedno své dítě!

  05.05.2017 08:01 / krimi google+ twitter facebook

  Malá miminka záhadně umírají v náruči bezcitné matky. Soud už ženu poslal do vězení. Za udušení svého šestitýdenního syna si odsedí 16 let.

  Soudní palice. lupa
  Vrchní soud v Olomouci ženu poslal na 16 let do vězení. | WCAvjoska

  Bezbranného novorozence udusila jeho matka v azylovém domě v Přerově. Za hrůzný čin byla odsouzena k 16 letům vězení. Novorozenec přitom nemusel být prvním, komu vzala život. Podobným způsobem totiž zahynuly i její další dvě děti. Tam se ale nepodařil prokázat záměr.  První z nich, několikaměsíční syn, zemřel před sedmi lety na Slovensku. Příčinou smrti byl syndrom náhlého úmrtí. Druhý syn se udusil vlastními zvratky 1,5 roku před událostí v Přerově. Násilnou smrt policisté prokázali až u nejmladšího potomka.  

  Žena už porodila čtyři děti. Tři zemřely. Na čtvrté neplatí alimenty.
   

   

  „Žena u soudu tvrdila, že usnula při kojení, to však olomoucký vrchní soud neakceptoval,“ uvedl mluvčí soudu Vladimír Lichnovský. „Šestnáctiletý trest v sazbě od 15 do 20 roků je zákonný a vzhledem k postoji obžalované, která vyloučila prakticky všechny polehčující okolnosti, když se nedoznala, spíše mírný. Navíc byl uložen jako souhrnný, i za loňské odsouzení ze zanedbání povinné výživy,“ doplnil Vladimír Lichnovský.

   

  Podle odborných posudků matka dítě zavraždila. Znalci se shodli na tom, že kdyby žena při kojení usnula, ochablo by jí svalstvo, dítě by jí z rukou vypadlo a plakalo by. To se ale nestalo. Navíc podle nich chyběl i otok na tváři, který v obdobných případech bývá obvyklý. „Žena jedná s chladným kalkulem, často lže a postrádá cit ke svým dětem,“ uvedl psycholog. Čtyřnásobná matka, jejíž zbývající dítě žije s otcem, byla nejprve stíhána za usmrcení z nedbalosti, kriminalisté její čin ale překvalifikovali na vraždu.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...