Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Popáleniny a následky kvůli puberťáckému nápadu!

  Mladík v kritickém stavu: Vylezl na lokomotivu a tělem mu projelo tisíce voltů!

  14.08.2015 10:00 / krimi google+ twitter facebook

  Nádraží lupa
  Tady na nádraží v pražské Uhříněvsi vylezl mladík na lokomotivu, což ho málem stálo život! | archiv

  O život málem přišel sedmnáctiletý mladík, který na nádraží v pražské Uhříněvsi vylezl na odstavenou lokomotivu. Tělem mu projelo tři tisíce voltů!

   

  Mladík čekal s kamarády na vlak a přitom společně popíjeli alkohol. Dlouhou chvíli se rozhodl zkrátit tím, že vylezl na odstavenou lokomotivu. Když na střeše vlaku zvedl ruce nad hlavu, aby kamarádům zamával, zasáhl ho elektrický proud. Následky byly strašné!

   

  „U mladíka došlo k zástavě srdce. Záchranářům se podařilo obnovit vitální funkce a ve vážném stavu ho převezli na popáleninové centrum vinohradské nemocnice,“ řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

   

  Mladík zůstal po zásahu proudu ležet bezvládně na střeše lokomotivy. Dolů ho dostali jeho přihlížející kamarádi společně s pracovníky drah. Ti také mladíkovi poskytli do příjezdu záchranky první pomoc.

   

  Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského měl ale mladík velké štěstí, že ho proud nezabil. „V Uhříněvsi je napětí tři tisíce voltů. Na jihu republiky, třeba v Plzni či Brně, je to dokonce 25 tisíc. Člověk se nemusí ani dotknout vedení a může dojít k úrazu, i když je od něj několik centimetrů,“ poznamenal Šťáhlavský.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...