Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Tyran v bílém plášti?

  Sadistický doktor brutálně mučil děti! Souzen ale nebude!

  11.08.2015 06:55 / krimi google+ twitter facebook

  MUDr. Jiří Havránek lupa
  MUDr. Jiří Havránek se prý choval v nepříčetnosti jako tyran. Své chování si údajně neuvědomoval | archiv TV Nova

  Klatovská nemocnice bude draze pykat za to, že ve svých řadách měla duševně nemocného doktora Jiřího Havránka, který až sadisticky mučil své malé pacienty ve věku jednoho až dvou let. Malé děti prožívaly pod doktorovýma rukama doslova horor!

   

  Dětský lékař trpí bipolární afektivní poruchou a zřejmě vlivem nemoci se choval jako šílenec. Někteří malí pacienti byli po jeho „péči“ dokonce i v ohrožení života! Jedné dvouleté dívce se například snažil zavést do žíly na ruce kanylu více než dvacetkrát. Holčička byla přitom celou dobu při plném vědomí. Jiné dítě měl lékař předávkovat analgetiky tak závažně, až mu začaly selhávat životní funkce a lékaři museli dítě resuscitovat. Nemocný dětský lékař z klatovské nemocnice mučil děti vpichy po celém těle, dokonce i na hlavě.

   

  Celkem se mělo jednat o osm případů a nemocnice v Klatovech teď za řádění svého bývalého zaměstnance draze zaplatí. Rodinám týraných dětí má vyplatit odškodné dva miliony korun. Jednotlivé rodiny mají získat od 200 tisíc do půl milionu korun. Výše částky je odstupňovaná podle závažnosti újmy na zdraví poškozených.

   

  Už když případ vyplul na povrch, spekulovalo se, že šílený doktor se vězení nedočká. Tak se i stalo – soud případ kvůli doktorově duševní nemoci odložil s tím, že za své jednání prý nebyl zodpovědný. Podle soudních znalců jednal v nepříčetnosti, své chování si neuvědomoval a naopak prý věřil, že dělá pro pacienty to nejlepší. Verdikt soudu se rodičům týraných dětí nelíbil a proti rozsudku se postavili.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...