Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LÉKAŘ PODVODNÍK

  Kriminalisté odhalili další podvod nechvalně známého lékaře z Táborska!

  25.03.2017 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Kriminalisté při vyšetřování podvodů lékaře z Táborska narazili na další. Tentokrát si pouze na jednom pacientovi ulil deset milionů!

  léky lupa
  Podvodným vykazováním léků si nahrabal dvacet milionů! | ThinkStock

  Případ lékaře podvodníka má nečekané pokračování. Poté, co se jeho desetimilionové podvody provalily loni, vyplaval nyní na povrch další, opět za deset milionů!  

  Na jednom jediném pacientovi narýžoval každý rok milion korun!
   

   

  V tomto případě se lékař napakoval pouze na jednom pacientovi. „Jak kriminalisté zjistili, využil svého dlouhodobě nemocného pacienta, předpokládal, že ten bez odborných znalostí a ve vážném zdravotním stavu nebude schopen registrovat počty ani aplikace léků,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

   

  Tak za péči o nic netušícího pacienta doktor podvodně vyúčtoval pojišťovně za nákup drahých léků a jejich aplikaci obří sumu. K tomu navíc neuváděl ceny dodavatele, ale tabulkově nejvyšší možnou cenu a kolem šestnácti set neprovedených aplikací těchto léků naúčtoval i samotnému pacientovi. Celkem tak během deseti let, kdy se těchto podvodů dopouštěl, způsobil pojišťovně škodu za deset milionů. Jeden jediný pacient mu tak ročně „vydělal“ milion.

   

  Lékař byl v těchto dnech obviněn z dalšího zvlášť závažného zločinu podvodu, za což mu hrozí trest až deseti let za mřížemi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...