Pondělí 20. srpna 2018
svátek má Bernard, zítra Johana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Vyšší trest!

  Podvodník, lhář a manipulátor Snášel, který ničil seniory, na svobodu nepůjde!

  15.01.2016 11:55 / krimi google+ twitter facebook

  Hrál si na neohroženého, zpronevěřil v souhrnu možná až miliardu korun, neustále se usmíval a tvrdil, že vše je v nejlepším pořádku. Nejhorší na tom je, že si jako „rukojmí“ vzal desítky seniorů. Dnes už bývalý podnikatel Stanislav Snášel snad konečně dostal spravedlivý trest, i když není zatím pravomocný. A další soud ho čeká!

  Snášel Stanislav lupa
  Stanislav Snášel byl odsouzen za podvody, úvěrové podvody a zpronevěru | Profimedia

  Žádná polehčující okolnost v odvolání ho nečekala, naopak přitěžující. Snášelovi dal táborský soud souhrnný trest devět let a tři měsíce vězení za podvody, zpronevěry a úvěrové podvody. Jeho obhájce se na místě odvolal, ovšem soud je si jistý, že veškeré obvinění je na místě a rozsudek je správný.

   

  Snášel postavil megalomanský Senior dům v Českých Budějovicích a v Jesenici u Prahy, kdy nakonec vše skončilo stomilionovými dluhy a desítkami zoufalých seniorů, kteří jen zázrakem neskončili na ulici. Za tyto podvody ho ještě soud teprve čeká.

   

  Snášel také stavěl a prodával byty, u nichž zase někteří vlastníci zjistili, že jejich peníze skončily bůhví kde a museli si ho někteří znovu koupit. Nesplácel úvěry, zpronevěřil luxusní Range Rover, dlužil dodavatelům.

   

  Každý den jezdil pomalu v jiném autě. Když postavil kolem roku 2000 v Táboře nové byty, zjistilo se, že jsou tak okradené, že když si jeden obyvatel míchá kávu, v druhém bytě to slyší, jako kdyby pomalu seděli vedle sebe. Něco děsivého a divím se, že toho podvodníka nezavřeli dávno,“ svěřil se Bleskově.cz pan Petr, který měl se Snášelem své zkušenosti.

   

  Žalované skutky, za které nyní dostal velký trest, se vztahují na období let 2009 až 2011. Ve třech případech mu byl prokázán úvěrový podvod, ve třech další podvody a ve dvou zpronevěra. Už dříve věděl Snášel, že jeho firmy nemohou hradit závazky, což mu nevadilo a jel stále dál. 

  Stanislav Snášel dostal u soudu přes 9 let vězení! Další soud kvůli podvodům na seniorech ho ještě čeká!

   

  Zvláštní je, že jeho obhájce dluhy a nerozporoval, naopak obhajobu hrál na psychickou poruchu klienta, který prý žije ve svém světě, kde je úspěšným podnikatelem. Jenže lidé, kteří byli okradení, podvedení, ale i firmy dobře vědí, že vše dělal s naprostým rozmyslem.

   

  Soud ovšem jednoznačně prokázal, že Snášel si byl dobře vědom, toho, co dělá a že závazky nemůže hradit, a to díky zdánlivě bezvýznamným detailům. Na těch právě podvodník pohořel!

   

  Stanislav Snášel se rád chlubil tím, že žije v luxusu. Pořizoval si auta značek jako Ferrari, bentley, porsche. Kupoval si také drahé oblečení, boty, hodinky, dbal o svůj zevnějšek a hlavně proto, aby oslnil lidi okolo sebe.

   

  „Neexistují žádné polehčující okolnosti, naopak je tu celá řada těch přitěžujících. Navíc se obžalovaný trestné činnosti dopouštěl několik let, škoda vzniklá jeho jednáním činí stovky milionů korun. Postiženo tímto jednáním bylo mnoho lidí včetně seniorů,“ dodal soudce Petr Černý.

   

  Protože si Snášel už přes dva roky odseděl, zbývá mu více jak sedm let žaláře, oficiálně poté, když odvolací soud rozsudek potvrdí.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Krimi, soud, peníze
  Komentáře ke článku
  loading...