Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Záhadná otrava!

  Bruslaři se na zimáku otrávili. Nikdo neví, proč!

  15.01.2016 04:15 / krimi google+ twitter facebook

  Desítky lidí si přišly zabruslit na zimní stadion do Uherského Ostrohu a poté skončily s těžkou otravou ve špitále! Lidé měli dýchací problémy a vykašlávali krev! Nejděsivější ale na celé kauze je fakt, že nikdo nemá potuchy, co se vlastně na zimáku stalo a co masovou otravu lidí způsobilo!

  Uherskohradišťská nemocnice lupa
  Uherskohradišťská nemocnice ošetřila přes 50 lidí otrávených na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. | Intrnet

  Hlavní kámen záhady možná souvisí s tím, že hasiči byli na stadion povoláni až s dvoudenním zpožděním. V prostorách stadionu měřili koncentrace nebezpečných látek nejen hasiči ze Zlínského kraje, ale dorazili i profesionálové z Brna či specialisté chemické laboratoře profesionálních hasičů z Frenštátu pod Radhoštěm. Měření ale žádné výsledky a tím odpoveď na záhadu nepřineslo! "Ani po několika hodinách zásahu nebyla zjištěna příčina intoxikace lidí na stadionu. Je otázkou, do jaké míry výsledky ovlivnila skutečnost, že měření byla provedena až dva dny po vzniku události," řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. 

  Na zimním stadionu na Slovácku se otrávilo přes 50 lidí. Nikdo ale netuší, co závažnou intoxikaci způsobilo!

   

  Následky otravy neznámou látkou jsou přitom děsivé! "Plicní ambulance Uherskohradišťské nemocnice vyšetřila během dvou dní přes 50 lidí v souvislosti s událostmi v Uherském Ostrohu. Z nich šest mělo menší nálezy a dostali antibiotika domů. Hospitalizovali jsme šest pacientů. Ti mají všichni zánět plic a dva z nich výraznější nálezy na plicích," konstatovala mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská.

   

  Stadion je nyní z preventivních důvodů pro veřejnost uzavřený. „Čekáme na vyjádření orgánů, abychom znovu mohli zahájit provoz. Vůbec ale netušíme, kdy to bude. Policie nám totiž vzala rolbu na prozkoumání a nevíme, kdy nám ji vrátí," uvedl vedoucí zimního stadionu Bronislav Zápařka.

  pop | bleskove.cz

  Témata: otrava, Nemocnice
  Komentáře ke článku
  loading...