Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ŠLO O ŽIVOT!

  Nebezpečná výprava málem skončila tragicky! Skupinka lidí se zřítila do jeskyně u Macochy!

  27.11.2016 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Tři členové speleologické výpravy skončili v nemocnici po pádu z téměř třicetimetrové výšky do jeskyně Lopač poblíž propasti Macocha! Do Fakultní nemocnice Bohunice je musel transportovat vrtulník!

  záchrana lupa
  U jeskyně zasahovalo několik jednotek záchranářů i hasičů. | HZS Jihomoravského kraje

  Hasiči i záchranáři dostali hlášení o jednom zraněném člověku v jeskyni Lopač. Po příjezdu se ukázalo, že na místě jsou dokonce tři zranění! Byli to členové speleologické výpravy, kteří byli na odborné exkurzi. V jeho závěru pětatřicetiletý muž uklouzl na kovovém žebříku a při pádu z třicetimetrové výšky s sebou strhl další osoby.

    

  Všichni zranění jsou mimo ohrožení života!
   

  Všichni tři zranění byli po dopadu na tvrdý povrch při vědomí. Jeden z mužů utrpěl středně vážné zranění břicha. Další muž a žena utrpěli otřes mozku. „Byli mimo přímé ohrožení života. Nedá se však vyloučit, že rozsah jejich poranění bude větší,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková. 

   

  Na místě pomáhala záchranářům i lezecká skupina hasičů, která skupinu z běžně veřejně nepřístupné jeskyně vytáhla pomocí lan.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...