Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Stále za mřížemi!

  Rejžková pro Bleskově EXKLUZIVNĚ: Pořád má naději! Odvolací řízení trvá měsíce...

  12.01.2016 02:35 / krimi google+ twitter facebook

  Celých 28 let vězení a uhrazení 9 milionů korun jako odškodného, takový trest minulý týden Krajský soud v Ostravě udělil Petru Kramnému za dvojnásobnou vraždu manželky Moniky a dcery Klárky. Odsouzený se ještě na místě odvolal, tudíž verdikt není pravomocný. Přesto dál zůstává ve vazbě. Jak dlouho může trvat další řízení, a proč si jeho právní zástupkyně Jana Rejžková myslí, že soud nebyl spravedlivý? Na to se jí Bleskově.cz zeptalo.

  Petr Kramný lupa
  Petr Kramný si na odvolací řízení počká možná několik měsíců | Profimedia

  Petr Kramný je podle soudu vinen z toho, že v létě roku 2013 nejspíš omámil a pak elektrickým proudem usmrtil manželku a dceru. Přitom důkazy, s kterými justice, především obžaloba pracuje, jsou nepřímé a muž byl odsouzen na základě nepřímých důkazů. Jeho advokátka je přesvědčena, že jde o hon na čarodějnice.

   

  „Kdybych nebyla přesvědčena o nevině svého klienta, ten případ bych nedělala. Od začátku, ještě než jsem pana Kramného začala zastupovat a kauzu jsem pochopitelně sledovala, jsem měla pochybnosti o jeho vině. V poměrně rychlém časovém sledu se začaly objevovat různé rozdílné poznatky a říkala jsem si hned, že tady něco nehraje, a že to vše je trochu přitažené za vlasy," popsala Bleskově.cz advokátka Petra Kramného.

   

  "Doposud není jediný přímý důkza, že žena s dcerou zemřeli skutečně po úrazu elektrickým proudem, a také to, že vůbec došlo k jakémukoli násilnému činu. Neustále tady hovoříme o vraždě, ale kde je skutečný důkaz, že šlo o vraždu? Není! Dokonce i patolog z Egypta, který byl u výslechu a odpovídal na otázky na základě znaleckého posudku vypověděl, že na tělech nenašel žádná místa, kudy by vnikl nebo naopak vyšel elektrický výboj," popsala situaci advokátka

   

  Na otázku, co říká na to, že o odsouzeném mnozí lidé hovoří jako o chladném, arogantním a nepříjemném člověku, Jana Rejžková odpověděla: „Nemohu říct půl křivého slova proti mému klientovi. Za roky své praxe jsem skutečně zvyklá na různé věci, ale pan Kramný se ke mne vždy choval velmi uctivě, slušně a kultivovaně. Nikdy jsem nezaznamenala ani náznak nějaké agrese, urážky, nebo nějakého slovního napadení. Jedna věc je, jak ho lidé znají osobně, druhá, jak ho některá média vykreslují. To je to, co mne také dost vadí,“ říká právní zástupkyně Petra Kramného. 

  Petr Kramný si na odvolací řízení bude několik měsíců muset počkat. Jeho advokátka však věří ve změnu rozsudku!

   

  Různá vyjádření lidí z okruhu jeho rodiny, známých, přátel, nechce Rejžková nikterak komentovat. „Nepřísluší mi to a ani to nedělám,“ podotkla.

   

  Kramný je nyní stále ve vazební věznici a zůstane tam i nadále. A to přesto, že rozsudek je nepravomocný. Protože byl obviněn z dvojnásobné vraždy a soud na něj tehdy vazbu udělil a nyní ji nezrušil, jen těžko má šanci se z ní do dalšího líčení dostat.

   

  Jak dlouho potrvá odvolací řízení, není možné říct. Soud by měl ze zákona do 30 dnů vyhotovit rozsudek v písemné formě a do osmi dnů od doručení rozsudku má pak právo jedna i druhá strana, tedy obžaloba i obhajoba podat námitky či odvolání. Toto Kramný udělal už v soudní síni, přesto to musí projít standardní cestou.

   

  „Následně bude záležet na předsedovi senátu Vrchního soudu v Praze, jakožto na odvolacím soudu, zda nařídí veřejné či neveřejné líčení odvolacího řízení. To ale může trvat několik měsíců,“ podotkla advokátka Jana Rejžková.

   

  Soud může buď rozsudek Krajského soudu potvrdit v plném rozsahu, pak by měl Kramný šanci na dovolání, nebo jej může shledat pochybným v části, či v celém rozsahu, zrušit jej a nařídit znovu hlavní líčení. Pak by se celý případ vracel od začátku před krajský soud. Patrně by musely být vyhotoveny další znalecké posudky a kupříkladu doplněny důkazy, případně vyslechnuti další svědkové.

   

  Na dotaz, zda má odsouzený Kramný šanci například být obžaloby z dvojnásobné vraždy zcela zproštěn, jeho právní zástupkyně Rejžková odpověděla krátce a jednoduše: „Šance je přece vždycky a naděje umírá poslední. A my tu naději rozhodně máme.“

  nely | bleskove.cz

  Témata: Krimi, soud, vražda, Kramný
  Komentáře ke článku
  loading...