Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Skončili v nemocnici!

  Celá pěstounská rodina se otrávila oxidem uhelnatým

  09.01.2016 16:43 / krimi google+ twitter facebook

  Celkem 13 lidí, z toho sedm dětí, se v sobotu ráno v Hlučíně na Opavsku přiotrávilo zřejmě plynem z karmy. Jde o pěstounskou rodinu, všichni jsou v nemocnici. Oznámil to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

  Sanita lupa
  Záchranná služba převezla celou rodinu do nemocnice | ZZS MS kraje

  Šest dospělých a sedm dětí se nadýchalo oxidu uhelnatého v rodinném domku. Záchranáři je odvezli do nemocnice v Ostravě.

   

  „Všichni byli při vědomí a v době zásahu záchranné služby mimo přímé ohrožení života. Jevili však známky intoxikace oxidem uhelnatým, což potvrdilo záhy i záchranáři provedené vyšetření,” uvedl mluvčí záchranářů. 

  Celkem 13 lidí se otrávilo oxidem uhelnatým. Skončili v nemocnic, ale nejsou v ohrožení života!

   

  Další dva lidé se také oxidem uhelnatým přiotrávili v domě ve Frýdlantu nad Ostravicí, když si topili v krbu.

   

  Podobný případ se před časem stal na jihu Čech, kdy se rodina málem otrávila ze špatně zapojené hadičky k propanbutanové bombě do sporáku, kterou používali na vaření. Plyn unikal celý den. Obyvatelům se na štěstí nic nestalo.

   

  Hasiči doporučují, aby si lidé, kteří mají staré topidlo na plyn, pořídili detektor oxidu uhelnatého, který při zvýšení limitu začne pípáním upozorňovat. Plyn je totiž bez zápachu, a člověk skutečnost, že zhasne plamen, většinou vůbec neodhalí. Pak už bývá většinou pozdě.

   

  Přiotráveného člověka je potřeba z místnosti vyvést, sám je v podobném stavu, jako zdrogovaný jedinec neschopen orientovat se v čase a prostoru, je malátný a často neví, co se s ním děje.

  nely | bleskove.cz

  Témata: Krimi, rodina
  Komentáře ke článku
  loading...