Neděle 18. března 2018
svátek má Eduard, zítra Josef
  Ředitel zloděj!

  Skandál! Ředitel školy kradl dětem peníze na výlety!

  08.01.2016 04:01 / krimi google+ twitter facebook

  Když někdo okrade boháče, je to trestný čin, ale dá se to snad někdy i pochopit. Pokud někdo okrade staré, nemocné lidi nebo děti, je to svinstvo. Nejhorší však je, když je to sám ředitel školy. Bohužel se jeden takový z Jindřichova Hradce našel, který okrádal žáky o peníze na školní výlety.

  Sváček lupa
  Jaromír Sváček byl ředitelem tři roky. Skončil proto, že kradl peníze | archiv internet

  Na případ se přišlo už před několika měsíci, avšak, jak je u jihočeských policistů zvykem, zveřejnili jej až nyní. Podle inforamcí Bleskově.cz jde o Jaromíra Sváčka ze 2. Základní školy v Jindřichově Hradci!

   

  Nyní už není ve funkci představitele školy a hrozí mu až pětileté vězení. Podle svědků a kolegů učitelů byl zadlužený a dokonce si od nich půjčoval peníze. Vracel je jen někdy a jen částečně. Nakonec se snížil k tomu, že ukradl i peníze na školní výlet či příspěvky SRPŠ.  

  Ředitel jindřichohradecké školy kradl peníze na výlety a půjčoval si od kolegů učitelů!

   

  „Peníze na výlety byly uloženy v obálkách či v plastové dóze v neuzamčených zásuvkách stolů v kabinetech,“ řekla mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

   

  Celkem měl dnes už bývalý ředitel zpronevěřit přes 16 tisíc korun. Od učitelů si však půjčoval více. Šlo řádově o desítky tisíc korun. Zda se s penězi důvěřiví kolegové ještě někdy shledají, je otázkou. Jeho celkový dluh, který sám měl, se pohybuje okolo milionu korun.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Krimi, škola, peníze
  Komentáře ke článku
  loading...