Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Zázrak na D5

  Hrozivá nehoda na dálnici! Všichni přežili!

  05.01.2016 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Až čtyřicítka lidí skončila v pondělí se zraněním po nehodě německého autobusu na dálnici D5 u Rozvadova. Nehoda na mnoho hodin zastavila provoz na dálnici. Zraněných byly desítky!

  Nehoda bus D5 lupa
  Tuhle děsivě vypadající nehodu všichni přežili bez úhony | pozary.cz

  Německý linkový autobus s asi 35 lidmi se snažil vyhnout kamionu a na zasněžené vozovce dostal smyk a převrátil se na bok. Nehodu naštěstí všichni z cestujících přežili. Několik jich ale utrpělo středně těžká zranění a další byli zraněni lehce. 


  Na místo dorazil i vrtulník a několik českých i německých sanitek. Dálnice byla asi pět hodin v obou směrech uzavřená a do obou stran od nehody se tvořily dlouhé kolony.


  Provoz byl částečně obnoven až před šestou hodinou večer, kdy se uvolnil průjezd na Plzeň. Ve směru do Německa ale zůstala cesta ještě několik hodin zcela neprůjezdná. 

  Děsivě vypadající nehodu na štěstí všichni cestující přežili. Někteří utrpěli zranění a byli ošetřeni na místě nebo převezeni do nemocnice!


  Karambol se měl odehrát tak, že autobus narazil bočně do havarovaného kamionu. Příčinou bylo mimo jiné i špatné počasí. V místě a době nehody hustě sněžilo a na vozovce byla vrstva uježděného sněhu.


  Dálnice byla až do pozdních hodin uzavřená mezi 136. až 144. kilometrem. Řidiči museli využít objízdnou trasu na sjezdu Mlýnec - Přimda - Svatá Kateřina a zpět nájezd. Ve směru na Německo byla fronta od 132. do 136. kilometru, tedy k exitu Svatá Kateřina.


  "Před 142. kilometrem se nejprve střetla nákladní souprava s dodávkou. Poté tam přijel další kamion, jehož návěs se při brzdění otočil napříč a bokem narazil do havarované soupravy. K další kolizi došlo následně, když k místu přijížděl řidič autobusu. Aby zabránil střetu, strhl řízení, přičemž se
  autobus převrátil na bok," uvedla policejní mluvčí Tomková

  .

  pop | bleskove.cz

  Témata: Krimi, sníh, autobus, D5
  Komentáře ke článku
  loading...