Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMRT VE VLAKU

  Měla nefunkční klimatizace RegioJetu za následek smrt pasažéra?

  10.08.2016 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Nešťastná souhra náhod, pochybení společnosti nebo špatný zdravotní stav cestujícího? Co způsobilo smrt muže cestujícího ve vlaku RegioJet, ve kterém nefungovala klimatizace?

  RegioJet lupa
  Smrt muže ve vlaku RegioJet. Nefungovala klimatizace. | Student Agency

  Nyní již mrtvý cestující spolu se třemi dospělými a třemi dětmi dobíhal vlak společnosti RegioJet ve stanici Vrůtky na Slovensku. Po pěti minutách ve vlaku zkolaboval a umřel.  

  Nefunkčnost klimatizace ve vozech společnosti nebyla vyjímkou.
   

  Společnost Student Agency nyní řeší náhlou smrt cestujícího v jejich RegioJetu. Muž cestoval se šestičlennou skupinou osob. Všichni byli Češi. Jeho zdravotní stav nebyl zcela v pořádku, měl cukrovku a vysoký krevní tlak a ve vlaku navíc v té době nefungovala klimatizace. Teplota ve voze dosahovala 35 až 40 stupňů Celsia. S nefunkčností klimatizace společnost nebojuje poprvé. V minulosti již několikrát došlo k výpadku. Ve voze fungovala pouze ventilace, která čerpá vzduch zvenku. Nejspíše nešťastnou souhrou náhod se nemocnému muži udělalo nevolno, zkolaboval a i přes zavolanou záchranku muž nepřežil. Ve voze strávil pouhých pět minut!

   

  Potíže s klimatizací způsobují takzvané stahovačky, tedy místa na trati, kde projíždějící vlaky musí spustit sběrače z troleje. Lokomotiva úsek projede setrvačností, ale veškerá elektrická zařízení ve vagonech jsou odkázána na záložní baterie. V tomto režimu nefunguje ve vozech RegioJet klimatizace, přípojky na elektřinu a další energeticky náročnější zařízení.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...