Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Vražda a sebevražda?

  Za tragickým štědrodenním výbuchem domu je možná úmysl!

  25.12.2015 09:55 / krimi google+ twitter facebook

  Tragický výbuch rodinného domu v části Rožnov na okraji Českých Budějovic, při kterém včera v poledne zahynuli tři lidé, je možná úmysl. Není vyloučeno, že dům někdo zapálil schválně. Policisté pracují s mnoha verzemi.

  Pozar domu lupa
  V tomto domě v Českých Budějovicích zahynul muž, jeho partnerka a malé dítě | pozary.cz

  Podle informací, které má Bleskově.cz k dispozici není vyloučeno, že by za obrovskou tragédií, kterou na jihu Čech záchranáři dlouho nepamatují, může být syn samotného majitele domu. Ten zahynul po explozi v garáži, jeho partnerka s 10letým synem pak v domě. Jeho trosky už dnes z většiny odborníci strhli, aby neohrožovaly okolí!

   

  "Říká se tu, že je možná před tím mohl zabít, pak polil vše benzínem, pustil si do kabiny auta v garáži výfukové plyny a škrtl sirkou. A v momentě, kdy se plameny dostaly k nádrži s benzínem, tak došlo k explozi. Navíc tam měla být bomba na svařování. Ale nevíme, jsou to spekulace," řekla Bleskově.cz jedna ze sousedek zničeného domu.

   

  Nasvědčoval by tomu fakt, že dům hořel komplet celý, když exploze měla nastat v garáži, kde podle prvotních informací měl muž cosi svařovat. Jenže rodinný dům, který byl po rekonstrukci a ze zadní části ze zahrady daleko větší, než z ulice, hořel ve všech částech. Znamenalo by to, že tam muselo být několik ohnisek požáru.

   

  "Policisté rověřují všechny okolnosti a s ohledem na pozůstalé se nebudeme zatím vyhadřovat k různým spekulacím a neprověřeným informacím," řekl tajemně jihočeský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

   

  Jihočeští policisté tak opět, jak je už jejich zvykem v podobných případech, mlží, mlčí, vše tají a vše svalují na "ohled na pozůstalé". Přičemž ve skutečnosti pro ně by bylo daleko přijatelnější, kdyby se uvedla pravda a nešířily se okolím fámy a dohady.

   

  Nicméně na místě pracovali odborníci se psem vycvičeným na odhalování ložisek hořeí i další specialisté. Jako nepravděpodobnější verze se skutečně jeví úmyslný trestný čin. 

   

  Policejní vyšetřovatel nařídil pitvu všech tří obětí. Patolog by měl zjistit, zda oběti, žena a dítě zemřeli následkem exploze či požáru, nebo už před ním. Pokud by se skutečně potvrdila verze, že šlo o vraždu a sebevraždu, jednalo by se v Jihočeském kraji o další rodinnou tragédii, jako byla například trojnásobná vražda v Litvínovicích. Tam v roce 2003 zavraždil Ladislav Pacovský a jeho syn tři své sousedy. Nebo rodinná vražda z Tučap. Zde Milosva Širůček brutálně popravil matku, otce a bratra. Či několik let stará vražda v Budějovicích, kdy schizofrenik Jan Heidinger zavraždil svou matku a jejího přítele v bytě v centru města. 

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Krimi, požár, dům, smrt, vražda
  Komentáře ke článku
  loading...