Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Varan a tygr

  Zátah policistů v domě měl nečekaný závěr! To co našli, je překvapilo!

  16.12.2015 12:00 / krimi google+ twitter facebook

  Opravdu nečekaný nález čekal na policisty v jednom z domů na Blanensku. Detektivové při domovní prohlídce nevěřili vlastním očím! Objevili totiž tygří hlavu s kůží, preparované mořské želvy i varana! Přestože jsou tato zvířata chráněna mezinárodními úmluvami, muž nedoložil žádný doklad o tom, kde a jak je získal!

  Kůže tygra lupa
  Policisté při domovní prohlídce na Blanensku našli exempláře přísně chráněných zvířat. | Policie ČR

  Původně vtrhla protikorupční policie do domu v Rájci-Jestřebí kvůli vyšetřování veřejných zakázek. To, co našli vystavené na poličkách či na zemi, skutečně nečekali. „Od detektivů jsme obdrželi dvě vypreparované mořské želvy karety obrovské, jednu tygří hlavu s kůží a jednu vycpaninu varana stepního,“ uvedla mluvčí České inspekce životního prostředí Radka Burketová.  Na případu je zarážející fakt, že všechny tyto druhy jsou přímo ohrožené vyhubením a patří do nejpřísněji chráněné kategorie. Pytláci je většinou střílejí, aby je mohli dál prodat jako trofeje. Ceny se mohou pohybovat ve statisících korunách, ale i milionech.  Vlastník dosud nebyl schopný doložit žádné doklady k nalezeným exemplářům a z toho může mít pořádné problémy. Pokud nedokáže věrohodně doložit, kde a jak zvířata získal, zahájí inspekce řízení o zabavení. Muž bude mít i co vysvětlovat policii.  

  pop | bleskove.cz

  Témata: Krimi, Policie, zátah, varan, tygr
  Komentáře ke článku
  loading...