Sobota 20. ledna 2018
svátek má Ilona, zítra Běla
  NADÝCHAL 2,34 PROMILE!

  Opilý polský řidič zběsile ujížděl policistům! Honičku utnuly až zastavovací pásy!

  24.07.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Honičku jako z akčního filmu mají za sebou policisté na Trutnovsku! Pronásledovali totiž polského řidiče, který jim zběsile ujížděl rychlostí až 140 kilometrů v hodině a opakovaně se je snažil vybrzdit! Nakonec strážci zákona museli použít speciální zastavovací pásy, které řidiči propíchly pneumatiky!

  Policie lupa
  Zastavovací pásy s hroty sice prorazily řidiči pneumatiky, on však ujížděl dál. | Policie ČR

  Poláků si všiml pozorný svědek, který zavolal na policii s tím, že si v Náchodské ulici v Trutnově dva muži podezřele obhlížejí zaparkované audi. Spolu s nimi tam byl i řidič VW Passatu. Hlídka se na místo okamžitě rozjela a podezřelé cizince skutečně našla. Při kontrole dokladů však řidič šlápl na plyn a začal zběsile ujíždět na Královec.

    

  Řidič dokázal s propíchnutými pneumatikami ujíždět ještě další dva kilometry!
   

  Policisté se za ním okamžitě rozjeli a pronásledovali ho. Řidič však nereagoval na pokyny k zastavení a dál se hnal směrem k Polsku. Ujíždějící auto se policisté několikrát pokusili předjet, šestapadesátiletý řidič ale opakovaně najížděl do levého jízdního pruhu a snažil se policisty vybrzdit. Policisté se v průběhu sledování spojili s další hlídkou, která na cestu položila zastavovací pásy.

   

  Pásy ujíždějící řidič projel. To ho však nezastavilo. I s propíchnutími pneumatikami stále pokračoval v jízdě. Po zhruba dvou kilometrech už nemohl dělat nic jiného, než vůz zastavit. „Řidič nadýchal 2,34 promile alkoholu. Navíc je v Polsku hledaný kvůli nenastoupení k výkonu trestu a nemá řidičské oprávnění,“ uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...