Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMRT V LOMU

  Tragédie v Kujalově lomu: Po jednom ze skoků do vody už mladík nevyplaval!

  18.07.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Letní radovánky u vody mají další oběť! Tentokrát se tragédie stala ve známém Kujalově lomu v Hřiměždicích na Příbramsku! Dvacetiletý mladík skákal z dvacetimetrové výšky do vody a už nevyplaval! Potápěči jeho tělo vylovili z osmimetrové hloubky.

  tragédie v lomu lupa
  Ve známém Kujalově lomu zemřel mladík, který skákal do vody z asi dvacetimetrové výšky. | Aktu.cz

  Skoky z velké výšky se mladík bavil opakovaně. Dělal při nich nejrůznější salta a zjevně se cítil neohroženě. Jenže po jednom skoku se za ním zavřela hladina a on už nevyplaval. Jeden ze svědků se hned vrhl za ním a snažil se mu pomoci, nepodařilo se mu to a sám ještě skončil v péči záchranářů.  

  Mladík skok z dvacetimetrové výšky do vody nepřežil. Jeho tělo potápěči vylovili z osmimetrové hloubky.
   

   

  Na místo okamžitě vyjeli záchranáři, tělo mladíka vytáhli z osmimetrové hloubky až potápěči z poříčního oddělení na Slapech společně s hasiči z Prahy. Co přesně se mladíkovi stalo, se zatím neví. Při skoku z tak velké výšky bývá nejčastější příčinou smrti zlomený vaz nebo také selhání srdce. "U mladíka jsme samozřejmě nařídili pitvu. Ta by měla přesnou příčinu smrti jasně určit," poznamenala policejní mluvčí Michaela Nováková.

   

  Zatopený žulový lom v Hřiměždicích je využíván hlavně k rekreaci a potápění, je ale také oblíbeným místem příznivců adrenalinových sportů. V létě se tam pravidelně koná soutěž v extrémních skocích High Jump. Skokanské špičky při ní předvádějí své umění, vrcholem bývá skok z vysokozdvižné plošiny dosahující výšky až 32 metrů.

   

  V lomu nejde o prvního mrtvého. Například v roce 2010 se rozhodl jeden mladík po profesionální soutěži zopakovat výkon trénovaných sportovců a po skoku z výšky už nevyplaval. V srpnu roku 2012 zase osmnáctiletý hoch skočil z houpačky z asi pětimetrové výšky do vody. Po skoku sice vyplaval, pak ale znovu skončil pod hladinou a zemřel.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...