Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UNIKL SMRTI O VLÁSEK!

  Cyklovýlet se pro dítě změnil v horor! Chlapec vyletěl z kola a skončil mezi stromy!

  16.07.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Smrtí malého chlapce (11) málem skončil cyklovýlet skupiny dětí na Šumavě! Na kluzké cestě po deštích ztratil hoch nad bicyklem kontrolu a doslova z kola vyletěl! Dopadl o několik metrů dál do lesa a utrpěl velmi těžké zranění. Naštěstí měl na hlavě helmu!

  havárie cyklisty lupa
  Cyklovýlet na Šumavě skončil pro jedenáctiletého hocha těžkým zraněním. Letěl pro něj vrtulník. | Ilustrační foto

  Neštěstí se stalo pod Špičákem. Zranění, která chlapec utrpěl, si vyžádala jeho letecký transport do nemocnice. Než se k dítěti dostali záchranáři, trpěl nesnesitelnou bolestí!  

  Chlapec během výletu po Šumavě spadl z kola a doslova vletěl do lesa! Pro těžce zraněné dítě musel přiletět vrtulník.
   

   

  "Nehoda se stala na asfaltové lesní cestě, na které byl po lijácích splavený štěrk a zemina. Chlapec zřejmě po mokrém povlaku sklouzl a při pádu se zranil,“ řekl zasahující člen Horské služby Šumava Petr Pospíšil mladší s tím, že hoch měl naštěstí přilbu. Horští záchranáři okamžitě vyrazili na pomoc. "Na místě jsme zjistili, že chlapec vylétl z kola do lesa. Ležel kus od cesty a stěžoval si na nesnesitelnou bolest v pravém stehně. Vše nasvědčovalo možné zlomenině stehenní kosti,“ komentoval úraz Pospíšil. Chlapce horští záchranáři převezli ve vakuové matraci na svou základnu, kam také dorazila sanitka a poté i vrtulník. Ten jej transportoval do Fakultní nemocnice v Plzni.

   

  "Cyklostezky a cyklotrasy v horách jsou nyní na mnoha místech pokryty splaveným mokrým listím, jehličím a bahnem. To by si cyklisté měli uvědomit a přizpůsobit tomu způsob a rychlost jízdy,“ varoval důrazně Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Mnohem větší opatrnost je pak podle něj na místě v případě hromadných cyklovýletů, zvlášť když ve skupině jedou méně zkušení a děti.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...