Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MEGA PODVOD

  Lékař si podvodem přišel na 10 mega! Může za to strávit 10 let v base!

  12.07.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Jihočeští kriminalisté obvinili táborského lékaře z obřího podvodu! Za několik let si svými machinacemi přišel na téměř 10 milionů korun! Zřejmě počítal s tím, že mu díky neznalosti pacientů jeho podvod projde. To se ale hodně přepočítal!

  stetoskop lupa
  Podvodem si doktor z Tábora nahrabal téměř 10 milionů korun! | Internet

  Závažným podvodem vzal soukromý doktor z hematologie pořádně na hůl zdravotní pojišťovnu. Teď mu za jeho nekalé jednání hrozí vysoký trest.  

  Lékař pojišťovnám účtoval léky, které nikdy nekoupil ani pacientům nedal. Přišel si díky tomu na téměř 10 milionů korun!
   

   

  "Pravděpodobně od listopadu roku 2009 do loňského roku zneužil svého postavení u osmnácti pacientů. Podle kriminalistů předpokládal, že pacienti, které léčil, si nebudou přesně pamatovat, jaká léčiva a v jakých dávkách jim podával, a neoprávněně zdravotní pojišťovně účtoval nákup léčiv, který uměle navyšoval. U jednoho léku tak učinil minimálně ve 160 případech, u dalšího pak dokonce ve více než 300 případech," konstatoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

   

  Lékař byl navíc ještě tak drzý, že k fiktivně nakoupeným léčivům pojišťovně účtoval i aplikaci léku pacientům, která se však nikdy neuskutečnila. "V případě odsouzení hrozí tomuto lékaři až desetileté vězení. Naštěstí se policisté s trestnou činností lékařů setkávají jen výjimečně," dodal Matzner.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...