Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DROGOVÝ GANG

  Policie překazila velké kšefty s kokainem a extází!

  26.06.2016 03:00 / krimi google+ twitter facebook

  Doslova desítky kilogramů extáze a kokainu putovaly díky drogovému gangu z Holandska do Čech. Teď ale tomuto přílivu narkotik udělala policie velkou přítrž! Gang rozprášila a pětice zadržených Čechů už je ve vazební věznici!

  drogy lupa
  V rámci operace Tulipán zadrželi policisté desítky kilogramů tablet extáze dovážené z Holandska. | Policie ČR

  Policie se na drogový gang zaměřila už v loňském roce a nyní provedla pod krycím názvem Tulipán velkou razii! V Praze i Brně pozatýkala pět lidí a při domovních prohlídkách zabavila desítky kilogramů drog!

   

  "Zajištěné množství extáze v rámci operace Tulipán, které se pohybuje v řádech desítek kilogramů, několikanásobně překračuje množství zajištěné na našem území v posledních letech," podotkl šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Drogy dovážené z Holandska končily nejen v Praze, ale také ve Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. A látky putovaly i na Slovensko, kde už policisté zadrželi dalších šest lidí a 4 000 tablet extáze.  

  Zajištěné množství extáze v rámci operace Tulipán několikanásobně překračuje množství zajištěné na našem území v posledních letech.
   

   

  Českým policistům se podařilo zadržet dva hlavní organizátory a další tři osoby zabývající se dovozem, vývozem a distribucí narkotik. Celou operaci odstartovalo zadržení kurýra, kterého celníci vyhmátli na Hlavním nádraží v Praze. Ve svých zavazadlech vezl zrovna z Holandska asi kilogram kokainu a devět kilo extáze. Později policisté zadrželi dalšího kurýra, který se ze země tulipánů pokusil dovézt přes kilogram drog. Později pak kriminalisté odhalili i hlavní organizátory velkých drogových kšeftů.

   

  Všech pět zadržených je ve vazbě a hrozí jim až 18 let vězení. "V současné době není celý případ uzavřen, vyšetřování intenzivně pokračuje a dá se předpokládat zadržení dalších lidí," dodal Frydrych.

   

  Extáze je mezi mladými čím dál více populární. Přibližně 2,1 milionu lidí ve věku od 15 do 34 let uvádí, že v posledním roce užilo extázi.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...