Sobota 17. března 2018
svátek má Vlastimil, zítra Eduard
  VELKÝ ÚSPĚCH!

  Po třech letech spadla klec! Kriminalisté dopadli gang, který přepadl dodávku bezpečnostní agentury a odnesl si 2 miliony!

  04.06.2016 08:00 / krimi google+ twitter facebook

  Devítičlenný gang unikal spravedlnosti dlouhé tři roky! Povedenou partičku, která má na svědomí loupež dvou milionů z dodávky s penězi ve Velkých Popovicích u Prahy, nyní dopadli kriminalisté! Lupiči unikali tak dlouho díky tomu, že na místě činu nastražili falešné stopy!

  peníze lupa
  V kufrech se ukrývaly víc než dva miliony korun. Vše si lupiči odnesli. | Thinkstock

  Bylo mlhavé ráno, když dva členové bezpečnostní agentury dojeli do Velkých Popovic a zastavili u bankomatu, aby do něj doplnili peníze. V kufrech měli naskládané dva miliony korun. Když vystoupili z obrněné dodávky, zpoza rohu na ně vyskočili dva maskovaní muži. V ruce měli zbraň a vyhrožovali, že pokud peníze okamžitě nedostanou, budou střílet.

    

  Někteří podezřelý se při výslechu k činu přiznali. Zbytek zatím urputně zapírá.
   

  Dvojice jim v obavě o svůj život kufry s obrovskou částkou peněz raději vydala. Pachatelé následně prchli neznámo kam. „Na místě činu záměrně zanechali podvržené stopy, které zmátly i zkušené kriminalisty. Skutečné pachatele přepadení se tak přes veškerou snahu nepodařilo najít a kriminalisté prověřování v červnu 2015 ukončili,“ připomněl mluvčí protimafiánského útvaru Pavel Hanták.

   

  Začátkem letošního roku však nastal zlom. Detektivové získali k případu cenné informace a po několika měsících sledování a vyšetřování zakročili. V Praze, středních a severních Čechách zadrželi devět podezřelých. „Všichni jsou to muži ve věku od třiceti do pětapadesáti let,“ řekl Hanták. Část z nich se k činu už přiznala. Všem nyní hrozí až dvanáct let v lochu.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...